Zaloguj się | Rejestracja

Konkurs 100 smaków Pomorza Zachodniego

czwartek, 21 listopada 2019 r., godz. 10:37  |  Wersja do druku

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych do udziału w konkursie "100 smaków Pomorza Zachodniego". Organizatorem konkursu na najlepszy przepis kulinarny jest wojewoda zachodniopomorski.Na kuchnię polską, oprócz jej tradycyjnych potraw, wpływają smaki zaczerpnięte z kuchni mnogich mniejszości narodowych mieszkających na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Konkurs "100 smaków Pomorza Zachodniego" ma na celu poznanie mniejszości narodowych i etnicznych naszego województwa i ich smakowite potrawy, a także wzmacnianie wielokulturowej tożsamości Pomorza Zachodniego za pomocą najbardziej uniwersalnego "języka" smaku. To właśnie smak i gotowanie są nośnikiem tradycji i kultury narodu, grupy etnicznej, mieszkańców regionu, a jednocześnie dzielenia się wiedzą, umiejętnościami, zwyczajami w celu wzbogacenia siebie nawzajem. Kuchnia jest miejscem, gdzie karmi się nie tylko potrawami, ale też całą tradycją, wiedzą i kulturą kolejnych pokoleń.

Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Spośród nadesłanych zgłoszeń spełniających wymagania, specjalnie powołana komisja konkursowa wyłoni 10 najciekawszych przepisów kulinarnych. Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody oraz dyplomy.

Do końca grudnia 2019 r. zostanie wydana broszura, w której pojawią się przepisy na wyśmienite dania, nadesłane przez uczestników konkursu. Każdy uczestnik otrzyma egzemplarz broszury.

Zgłoszenia uczniów i ich prac konkursowych dokonuje szkoła na adres:

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie
ul. Wały Chrobrego 4, 70-502 Szczecin


Termin składania zgłoszeń upływa w dniu 30 listopada 2019 r.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pełnomocnikiem wojewody zachodniopomorskiego do spraw mniejszości narodowych i etnicznych: 70-502 Szczecin, ul. Wały Chrobrego 4, tel. 91 43 03 462, e-mail: nkopanska@szczecin.uw.gov.pl.

Źródło: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama