Zaloguj się | Rejestracja

Budowa kanalizacji w Mierzynie

wtorek, 12 listopada 2019 r., godz. 17:47  |  Wersja do druku

Wzdłuż ulic Zgodnej, Tytusa i Ozdobnej w Mierzynie trwa budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Koszt inwestycji to 2,88 mln zł, z czego 2,45 mln zł to dofinansowanie, które Gmina Dobra pozyskała w ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra".Gmina Dobra w ramach kontynuacji finansowania z Programu Infrastruktura i Środowisko zawarła umowę z przedsiębiorstwem Zakład Inżynieryjno-Budowlany Niedośpiał Sp. z o.o. na wykonanie zadania pn. "Budowa kanalizacji sanitarnej w zlewni przepompowni ścieków PS Nowa wzdłuż ul. Zgodnej, Tytusa, Kokosowej i Ozdobnej na terenie Mierzyna".

Łączna wartość zamówienia wynosi 2.880.000 zł brutto, z czego 2.455.000 zł to dofinansowanie, które Gmina Dobra pozyskała w ramach projektu "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra".

Inwestycja polega na budowie kanalizacji sanitarnej o łącznej długości 1802 m oraz kanalizacji deszczowej odprowadzającej wody opadowe z terenów dróg i przyległych posesji o długości 335 m.

Wykonawca rozpoczął prace budowlane w drugiej połowie września 2019 r. W chwili obecnej wykonano już 189,6 m kanalizacji sanitarnej. Inwestycja prowadzona jest w dużej części metodą bezwykopową, przy zastosowaniu trwałego materiału jakim są rury kamionkowe.

Aktualizacja:
W związku z inwestycją, 21 listopada 2019 r. ulica Tytusa została zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Zgodnej do Ozdobnej. Wykonawca prac ma dołożyć wszelkich starań, aby jak najszybciej udostępnić wspomniany odcinek drogi dla ruchu samochodowego. Tymczasowy objazd prowadzi ulicą Wspólną.

Źródło: Urząd Gminy Dobra
Fot. www.drony.szczecin.pl

Budowa kanalizacji w Mierzynie:


Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama