Zaloguj się | Rejestracja

Święto Niepodległości w gminie Dobra - wideo i zdjęcia

niedziela, 10 listopada 2019 r., godz. 11:51  |  Wersja do druku

W piątek, 8 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej odbyła się uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas akademii wystąpili młodzi aktorzy z Teatrzyku Fioretti, zespół Dobrawianki i kwartet String Girls Band."Dziękuję bardzo wszystkim przybyłym. Cieszę się, że będziemy mogli wspólnie, razem przeżywać to wspaniałe wydarzenie" - powitała mieszkańców gminy Dobra Zofia Ewa Hrynkiewicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Uroczystość rozpoczęła się od przypomnienia historii i recytacji patriotycznych wierszy, które prezentowały członkinie zespołu Dobrawianki z Dobrej.

Następnie wystąpili aktorzy z Teatrzyku Fioretti, którzy zaprezentowali fantastyczne przedstawienie "Droga do Niepodległości". Teatrzyk tworzą młodzi mieszkańcy gminy Dobra, którymi opiekuje się Monika Chomiuk. Po przedstawieniu aktorzy otrzymali burzę oklasków od publiczności.

"Nasza najmłodsza aktorka ma 8 lat, a najstarsze po 17" - mówiła po przedstawieniu Monika Chomiuk.

"Chciałabym serdecznie podziękować naszym aktorom, rodzicom, którzy nas wspierają, pani Marzence, która o różnych porach dnia i nocy udostępnia nam klub do prób oraz pani dyrektor GCKiB. To, że nasi chłopcy są tak wspaniale przebrani to zasługa pana Rafała, naszego historyka ze szkoły podstawowej w Dobrej. Bardzo dziękujemy" - mówiła opiekunka Teatrzyku Fioretti.

Następnie wręczono bukiet kwiatów honorowemu gościowi - mieszkańce Rzędzin pani Stanisławie Szczuko, która wyrecytowała patriotyczny wiersz.

Na koniec uroczystości wystąpili kwartet smyczkowy String Girls Band oraz Dariusz Koronczewski, który poprowadził koncert. Mieszkańcy wspólnie zaśpiewali patriotyczne pieśni.

"Z przyjemnością, wraz z innymi mieszkańcami naszej gminy, wzięłam udział w obchodach Święta Niepodległości. Z ogromnym wzruszeniem i podziwem oglądałam przepięknie przygotowaną uroczystość. Jestem pod wrażeniem organizacji, scenografii, a w szczególności gry aktorskiej. Gratulacje i dziękuję pracownikom GCKiB za przemiły wieczór, pani Monice Chomiuk i jej młodym aktorom za ogrom pracy, piękne historyczne stroje, za kulturę słowa, muzykę i szczyptę humoru. Dziękuję i kłaniam się nisko" - mówiła po uroczystości Radna Gminy Dobra Sylwia Cierpica.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo oraz galerii zdjęć, które prezentujemy poniżej.

Organizatorem akademii było Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Obchody Święta Niepodległości w gminie Dobra - fragmenty uroczystości:


Obchody Święta Niepodległości w gminie Dobra - 8 listopada 2019 r.:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama