Zaloguj się | Rejestracja

Mobilna Karta Dużej Rodziny mKDR

środa, 06 listopada 2019 r., godz. 08:18  |  Wersja do druku

Mobilna Karta Dużej Rodziny to pierwszy w Polsce e-dokument umożliwiający członkom rodzin wielodzietnych korzystanie z przysługujących im uprawnień, w tym ustawowych zniżek.Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej ma wiele zalet. Przede wszystkim karty w formie elektronicznej udostępniane są swoim posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu, w którym użytkownik SI KDR (urzędnik) pozytywnie rozpatrzy wniosek i wyśle zamówienie na karty. Ponadto rodzice i małżonkowie mogą wyświetlać na swoich urządzeniach mobilnych nie tylko swoje karty, ale również karty pozostałych członków rodziny, co jest przydatne w przypadku, gdy cała rodzina korzysta z oferty Partnera Karty Dużej Rodziny jednocześnie.

Nie ma już konieczności szukania przez wszystkich członków rodziny plastikowych kart. Wystarczy, że jedna osoba (rodzic lub małżonek rodzica) na swoim telefonie pokaże karty wszystkich osób. Aplikacja umożliwiająca korzystanie z karty w formie elektronicznej (mKDR) to również łatwe i szybkie znalezienie najbliższych Partnerów Karty Dużej Rodziny dzięki usłudze gelokalizacji. Nowym rodzinom, które po raz pierwszy starają się o Kartę Dużej Rodziny, zaleca się wnioskowanie od razu na obie formy karty - tradycyjną (plastikową) i elektroniczną, ponieważ wiąże się to z brakiem obowiązku ponoszenia opłaty za domówienie drugiej formy karty.

Zwolnieni z opłaty są również ci członkowie rodzin wielodzietnych, dla których wniosek o Kartę Dużej Rodziny został złożony przed 1 stycznia 2018 r. i dla których wniosek o domówienie Karty Dużej Rodziny w formie elektronicznej zostanie złożony najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 r. Po upływie tego czasu, jak i w przypadkach, gdy od dnia 1 stycznia 2018r. członek rodziny wielodzietnej złożył wniosek o przyznanie Karty Dużej Rodziny tylko w jednej formie, a następnie po jej przyznaniu złożył wniosek o dodatkową formę karty, do wniosku musi załączyć dowód wniesienia opłaty za dodatkową formę karty w kwocie 9,21 zł (opłata dot. każdej karty osobno, a nie całego wniosku łącznie).

Szczegółowe informacje dotyczące Karty Dużej Rodziny można uzyskać w Wydziale Spraw Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie przy ul. Lipowej 51 lub pod nr telefonu 91 441 05 40.

Źródło: Agnieszka Łączna-Jaworek, Urząd Gminy Dobra

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama