Zaloguj się | Rejestracja

Obchody Święta Niepodległości w gminie Dobra

piątek, 08 listopada 2019 r., godz. 12:25  |  Wersja do druku

Zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w gminie Dobra. Uroczyste spotkanie odbędzie się w piątek, 8 listopada o godz. 17:00 w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej. Wystąpią: Teatrzyk Fioretti, Dobrawianki i kwartet smyczkowy String Girls Band.Podczas spotkania, które odbędzie się w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek przy ul. Granicznej 31w Dobrej, wystąpi kwartet smyczkowy String Girls Band. To zespół, który powstał w 2017 roku z muzycznej pasji czterech absolwentek akademii muzycznych w Szczecinie, Warszawie, Katowicach i Gdańsku. Kwartet wykonuje zarówno muzykę klasyczną jak i rozrywkową, w rozmaitych formach i aranżacjach. Zespół uczestniczył w wielu prestiżowych wydarzeniach.

Uczestnicy spotkania będą mogli również wysłuchać patriotycznych wierszy, które będzie recytować zespół Dobrawianki.

Podczas obchodów wystąpi też Teatrzyk Fioretti z gminy Dobra w inscenizacji "Droga do Niepodległości".

"Jestem, jak zwykle zresztą, przerażona czy podołamy wyzwaniu i godnie zaprezentujemy się naszej lokalnej społeczności. W odróżnieniu ode mnie, moi młodzi artyści z Fioretti, są wielce podekscytowani i tryskają swoim zwyczajowym entuzjazmem. Tematyka jest ambitna, ale artyści też są wyjątkowi, więc wierzę w ich ogromny potencjał. Wiecie, że działamy non profit, więc sami organizujemy scenografię i kostiumy. Dziękuję moim koleżankom, które wsparły nas ludowymi chustami i nauczycielowi historii z naszej SP w Dobrej, Panu Rafałowi Zommer, za użyczenie nam kostiumów Legionistów ze swojej prywatnej kolekcji archiwalnych zbiorów. Szykuje się piękne przedstawienie, na które już teraz serdecznie Was zapraszamy" - poleca Monika Chomiuk, która opiekuje się Teatrzykiem Fioretti złożonym z młodych aktorów z gminy Dobra.

Serdecznie zapraszamy na obchody Święta Niepodległości w gminie Dobra. Organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej.

Źródło: GCKiB w Dobrej

Obchody Święta Niepodległości w gminie Dobra - plakat:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama