Zaloguj się | Rejestracja

Nagroda dla filmu Świdwie Sanctus

poniedziałek, 04 listopada 2019 r., godz. 09:47  |  Wersja do druku

Film "Świdwie Sanctus" został uhonorowany na uroczystej gali międzynarodowego prestiżowego festiwalu filmowego Szczecin Film Festival. Głównymi bohaterami filmu jest fauna i flora Rezerwatu Świdwie, którym towarzyszą profesjonalni aktorzy oraz amatorzy.Rezerwat Świdwie to nie tylko unikalny ptasi raj w naszym regionie, w którym spotkać można wiele cennych i rzadkich gatunków zwierząt. To także inspirujące miejsce dla ornitologów, dla fotografów i jak się okazuje również dla lokalnych artystów.

W podszczecińskim Tanowie grupa pasjonatów stworzyła dzieło muzyczne, w którym połączono dźwięki natury z muzyką tworzoną przez ludzi. W ramach projektu "Świdwie Sanctus - natura i człowiek w dźwięku i obrazie" powstała płyta CD, reportaż telewizyjny, kilka teledysków, a ponad setka muzyków wzięła udział w koncercie finałowym w filharmonii.

Film artystyczny "Świdwie Sanctus" powstał na bazie unikalnej muzyki inspirowanej nagraniami Rościsława Wysockiego, przyjaciela rezerwatu, który od kilkudziesięciu lat rejestruje ptasie trele, odgłosy rykowiska i zjawiska naturalne w sercu Świdwia. Na płycie muzycznej głównymi "solistami" są ptaki, które uzupełniają ludzkie głosy i dźwięki instrumentów. Podobnie jest w filmie - główną rolę gra znany i lubiany aktor Lech Dyblik, a w muzycznej opowieści towarzyszą mu aktorzy z wiejskiego zespołu wokalnego Tam i Owo z Tanowa oraz śpiewacy z polsko-niemieckiego chóru Horyzont z Brussow. Zdjęcia do filmu wykonali Bartosz Jurgiewicz oraz fotograf przyrody Przemek Wójcik.

Film został doceniony podczas międzynarodowego prestiżowego festiwalu filmowego "Szczecin Film Festival". Artystyczne dzieło zwyciężyło w kategorii Szczecińskie Shorty.

Podczas gali, która odbyła się 28 października w Filharmonii w Szczecinie, której gościem honorowym był Krzysztof Zanussi, nagrodę z rąk dyrektora festiwalu odebrał reżyser i scenarzysta filmu Piotr Biniek, mieszkaniec sołectwa Tanowo. Warto zauważyć, że szczeciński festiwal ma bardzo wysoką międzynarodową rangę, do konkursu w tym roku zgłoszono około tysiąca filmów z różnych kategorii z całego świata.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach, Piotr Biniek
Fot. SEFF

Zwiastun filmu "Świdwie Sanctus":

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama