Zaloguj się | Rejestracja

Wyróżnienie dla Ptasiego Zakątka w Dołujach

środa, 30 października 2019 r., godz. 16:58  |  Wersja do druku

Użytek ekologiczny "Ptasi Zakątek" w Dołujach otrzymał wyróżnienie w konkursie o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego. Użytek zamieszkuje około 50 gatunków ptaków, z których aż 44 podlega ochronie. Wyróżnienie odebrała dzisiaj Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.Konkurs o tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Zachodniopomorskiego rozstrzygany jest już po raz dziesiąty. Jego głównym celem jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk.

W tym roku o zwycięstwo w marszałkowskim konkursie walczyło 12 przedsięwzięć z gmin: Dobra, Szczecinek, Kołobrzeg, Międzyzdroje, Połczyn-Zdrój, Karlino, Kołbaskowo, Drawno, Dębno i Szczecin. Komisja konkursowa, która obradowała pod przewodnictwem Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja przyznała nagrody w dwóch kategoriach: najlepsza przestrzeń i najlepszy obiekt użyteczności publicznej.

"Jak co roku komisja konkursowa musiała zmierzyć się z trudnym zdaniem. Wybór nie był łatwy, ale postawiliśmy nagrodzić i wyróżnić te przestrzenie, które przyciągają turystów, są na swój sposób nowatorskie" - mówił wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Uznanie komisji konkursowej zdobył m.in. użytek ekologiczny "Ptasi Zakątek" w Dołujach. Użytek zamieszkuje około 50 gatunków ptaków, z których aż 44 podlega ochronie, a także 9 gatunków płazów i 2 gadów. Pomost posiada cztery platformy dla ptaków. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Agnieszka Cofta-Maćkowiak z CORSO PROJEKT, a wykonawcą P.W. LIK-BUD Kazimierz Palacz Spółka Jawna.

"To wyjątkowe miejsce w gminie Dobra, w którym można z pomostu z tarasem widokowym obserwować piękno otaczającej przyrody" - mówił wicemarszałek Tomasz Sobieraj, który gościł w środę, 30 października w gminie Dobra. Wyróżnienie odebrała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"Cieszę się, że w konkursie wyróżniono nasz projekt, czyli zagospodarowanie użytku ekologicznego "Ptasi Zakątek" w Dołujach" - mówiła Teresa Dera.

W kategorii najlepszy obiekt użyteczności publicznej zrealizowany w 2018 roku zwyciężył "Dom Kota", który znajduje się w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Obiekt powstał z inicjatywy czterech gmin: Dobra, Kołbaskowo, Police i Nowe Warpno. Starostwo Powiatowe w Policach dofinansowało wyposażenie placówki. Obiekt zlokalizowany jest przy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, jako oddzielny budynek, umożliwiający odwiedzającym obserwację przebywających w nim zwierząt. Przeznaczony jest dla 80 zwierząt. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Projekt "Domu Kota" przygotował architekt Tomasz Kuriański z ATK Pracownia Projektowa.

W kategorii najlepiej zagospodarowana przestrzeń publiczna nagrodę otrzymało miasto Szczecinek za pomost na jeziorze Trzesiecko. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach projektu "Rozwój szczecineckiego produktu turystycznego poprzez budowę wielofunkcyjnego pomostu stałego na jeziorze Trzesiecko".

W gronie wyróżnionych przedsięwzięć znalazła się jeszcze Gmina Kołbaskowo, którą doceniono za zagospodarowanie lewego brzegu Odry Zachodniej w miejscowości Siadło Dolne.

W konkursie na najlepszą przestrzeń publiczną województwa zachodniopomorskiego Gmina Dobra była już dwukrotnie nagradzana. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie za zagospodarowanie miejsca pamięci historycznej w Buku, a w 2013 roku zdobyła nagrodę za teren sportowo-rekreacyjny "Mierzynianka" w Mierzynie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Wyróżnienie dla Ptasiego Zakątka w Dołujach:
Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama