Zaloguj się | Rejestracja

Gmina Kołbaskowo rzuca wyzwanie przed wyborami

poniedziałek, 07 października 2019 r., godz. 18:39  |  Wersja do druku

Przed wyborami parlamentarnymi Gmina Kołbaskowo rzuciła sąsiadom rękawicę. Rywalizacja dotyczyć będzie frekwencji wyborczej. Wygra gmina z najwyższym odsetkiem osób uprawnionych do głosowania, które oddadzą swój głos w czasie najbliższych wyborów."Challange - rzucamy rękawicę. Rywalizujmy na frekwencję w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jeśli wygra Gmina Kołbaskowo, to zorganizujemy koncert w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu, na który zaprosimy gwiazdę polskiej muzyki wybraną przez mieszkańców" - możemy przeczytać na oficjalnym profilu Gminy Kołbaskowo na Facebooku.

Pomysł podsunął gminie mieszkaniec Warzymic Bogusław Wałejko. "Tyle się mówi o frekwencji w najbliższych wyborach i taka mobilizacja jest wszem głoszona, więc wpadłem na pewien pomysł. Niech gminy rywalizują na frekwencję. Niech np. nasza Gmina Kołbaskowo wezwie na pojedynek wszystkie gminy powiatu" - napisał pan Bogusław.

"To świetny pomysł" - uznała Małgorzata Schwarz. "Powalczmy o frekwencję. Jeśli w wyborach parlamentarnych procentowo najwyższa frekwencja będzie wśród głosujących w naszej gminie, to nagrodą będzie darmowy koncert w Przecławiu" - napisała Wójt Gminy Kołbaskowo.

Gmina Kołbaskowo rzuciła wyzwanie sąsiadom m.in. gminom Dobra, Police, Gryfino, Goleniów, Nowe Warpno, a także Szczecinowi i Świnoujściu.

Podczas wyborów samorządowych w 2018 roku frekwencja w regionie była następująca:

- Nowe Warpno: 65,25 %
- Dobra: 63,16 %
- Kołbaskowo: 55,67 %
- Szczecin: 52,01 %
- Police: 50,36 %
- Stargard: 48,39 %

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama