Zaloguj się | Rejestracja

IX Bieg Przełajowy "Jarzębina" - wideo i zdjęcia

niedziela, 06 października 2019 r., godz. 14:49  |  Wersja do druku

W sobotę, 5 października odbył się IX Bieg Przełajowy "Jarzębina". 250 zawodników wyruszyło na 2 trasy o długości 4 km i 7,6 km. Na uczestników czekało wiele dodatkowych atrakcji. Organizatorem biegu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno.Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno zorganizowało Bieg Przełajowy "Jarzębina" oraz Marsz Nordic Walking. Impreza odbyła się w sobotę, 5 października 2019 r. Zawodnicy wyruszyli na trasy z ul. Kruka w Kościnie. Meta znajdowała się na boisku w tej samej miejscowości.

Na linii startu stanęło 250 zawodników. Najstarszy uczestnik biegu miał 69 lat, najmłodsza uczestniczka tylko 3. W tym roku przygotowano dwie trasy: 4 km (dla początkujących - biegowa i nordic walking) i 7,6 km (biegowa dla zaawansowanych). Wszyscy uczestnicy otrzymali pełen pakiet startowy: koszulkę, medal, wodę oraz posiłek regeneracyjny. Było też mnóstwo nagród ufundowanych przez sponsorów wydarzenia.

Medale i nagrody wręczali m.in. Poseł na Sejm RP Norbert Obrycki, Wicestarosta Powiatu Polickiego Joanna Napiwodzka, Radny Powiatu Polickiego Dariusz Podhajny, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch, Radna Gminy Dobra Władysława Gruszczyńska oraz Katarzyna Marks - Radna Gminy Dobra i Przewodnicząca Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno.

Oprócz sportowych emocji na uczestników i kibiców czekało wiele dodatkowych atrakcji. Straż Graniczna zaprezentowała kompletny strój pirotechniczny, żołnierze z 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej pokazali sprzęt bojowy i częstowali przepyszną grochówką.

To było fantastyczne i doskonale zorganizowane wydarzenie. Wszyscy uczestnicy i kibice doskonale się bawili. Celem eventu było zachęcenie mieszkańców do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia, popularyzacja biegania oraz marszu Nordic Walking, jako najprostszej formy ruchu.

Organizatorem biegu było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z biegu oraz galerii zdjęć.

Podczas IX Biegu Przełajowego "Jarzębina" wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce z Karolem Grochotem na czele zbierali pieniądze na pokrycie kosztów operacji Bruna, małego chłopczyka, mieszkańca gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna jest operacja w USA, której koszt wynosi ponad 1.200.000 zł. To przekracza możliwości finansowe jego rodziców.

Każdy może pomóc wpłacając datki na konto fundacji Siepomaga
- link do zbiórki.

IX Bieg Przełajowy "Jarzębina" w obiektywie kamery:


IX Bieg Przełajowy "Jarzębina" - 5 października 2019 r.:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama