Zaloguj się | Rejestracja

Legowiska dla schroniska w Dobrej

czwartek, 03 października 2019 r., godz. 18:37  |  Wersja do druku

Grupa współpracowników z terapii zajęciowej Oddziału Psychiatrii Sądowej przy Areszcie Śledczym w Szczecinie przekazała do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej legowiska uszyte przez pacjentów oddziału. Powstały one w ramach upcyklingu ze ścinek materiałów, które przekazała szczecińska firma Foonka."Pewnego dnia zaświtał mi w głowie pomysł na zaangażowanie pacjentów z Oddziału Psychiatrii Sądowej do pomocy zwierzakom. Zgłosiłam się do szczecińskiej firmy Foonka z pytaniem o ścinki materiałów i udało się nawiązać współpracę. Z wychowawczynią działu penitencjarnego Agnieszką Sadowską realizujemy program readaptacji społecznej "Szwalnia", który pozwolił nam na zakup maszyn do szycia. I tak powstały oryginalne legowiska dla zwierząt w ramach zajęć terapeutycznych" - mówi terapeutka Natalia Stachowicz z Oddziału Psychiatrii Sądowej.

W czwartek, 3 października Natalia ze współpracownikami zawitali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, gdzie przekazali legowiska uszyte przez pacjentów Oddziału Psychiatrii Sądowej.

"Promujemy w ten sposób recykling i upcykling, co często jest nadal obcym pojęciem" - wyjaśnia Natalia Stachowicz.

Upcykling to forma przetwarzania wtórnego odpadów, w wyniku którego powstają produkty o wartości wyższej, traktowane jako wartościowe surowce. Proces ten pozwala zmniejszyć zarówno ilość odpadów, jak i ilość materiałów wykorzystywanych w produkcji pierwotnej.

Foonka to młoda, szczecińska firma, która podbija rynek pościelowy w Europie, a wkrótce pewnie i na świecie.

Wielkie brawa za pomysł i realizację projektu!

Fot. Tomek Wieczorek - www.facebook.com/RobieRzeczy

Przekazanie legowisk dla schroniska w Dobrej:Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama