Zaloguj się | Rejestracja

Hospicjum w Tanowie i Poradnia Medycyny Paliatywnej

czwartek, 03 października 2019 r., godz. 15:47  |  Wersja do druku

Od lipca hospicjum w Tanowie przyjmuje już pacjentów - także z gminy Dobra. Zadaniem ośrodka jest niesienie pomocy i ukojenia ciężko chorym w ostatniej fazie ich życia oraz wsparcie ich rodzin.Budowa hospicjum trwała cztery lata. Powstało ono dzięki ogromnemu zaangażowaniu Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach i wielu ludzi z otwartymi sercami, w szczególności darczyńców, pośród których nie zabrakło Powiatu Polickiego i Gminy Police. Stowarzyszeniu udało się również pozyskać wsparcie z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Ośrodek podzielony jest na dwie części - hospicyjną, w której do dyspozycji dla podopiecznych przygotowano 19 łóżek (z możliwością rozbudowy o cztery kolejne) w dwuosobowych pokojach oraz część hotelową dla rodziny pacjentów. Obiekt jest dostosowany zarówno dla dorosłych jak i dzieci. O przebywających w nim pacjentów troszczy się wykwalifikowana kadra składająca się m.in. z lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy.

Mieszkańcy gminy Dobra mogą skorzystać nie tylko z hospicjum w formie stacjonarnej, ale także z pomocy w opiece nad pacjentem w jego własnym domu, w ramach opieki hospicjum domowego. Do dyspozycji chorych jest również Poradnia Medycyny Paliatywnej.

Zgłoszenie chorego do opieki hospicjum domowego można dokonać telefonicznie pod nr tel. 605 050 915, (91) 31 22 989. Hospicjum mieści się przy ul. Szczecińskiej 12 w Tanowie (72-0040).

Poradnia Medycyny Paliatywnej czynna jest w środy w godz. 8-11, czwartki godz. 15-18, piątki godz. 15-18. Kontakt telefoniczny: (91) 40 40 621.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama