Zaloguj się | Rejestracja

Straż gminna usunęła wrak pojazdu z Wołczkowa

wtorek, 01 października 2019 r., godz. 11:31  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej usunęła wrak pojazdu z parkingu przy boisku sportowym w Wołczkowie. Samochód marki Mercedes stał w tym miejscu od dłuższego czasu, był otwarty i częściowo rozebrany.27 września Straż Gminna w Dobrej usunęła wrak pojazdu z parkingu przy boisku sportowym w Wołczkowie. Samochód marki Mercedes stał w tym miejscu od kilku miesięcy, był otwarty i częściowo rozebrany.

Procedura postępowania w podobnych sytuacjach jest identyczna. Jeśli pojazd nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, ustalany jest właściciel pojazdu, który wzywany jest do jego usunięcia. Jednocześnie sprawdzane jest, czy pojazd posiada aktualną polisę OC.

Bardzo często zdarza się, że pojazdy takie mają kilku kolejnych właścicieli, a nie jest to zgłaszane do wydziałów komunikacji. W wyniku takiego postępowania, w zdecydowanej większości przypadków, pojazdy usuwane są przez ustalonych właścicieli. Jeśli nie jest możliwe ustalenie danych ostatniego właściciela lub dotarcie do niego, wtedy pojazd usuwany jest na parking strzeżony na okres 6 miesięcy. W tym czasie ponawiane są próby dotarcia do właściciela pojazdu i jeśli zostaną ustalone jego dane to jest on zobowiązany do odebrania pojazdu i uregulowania kosztów usunięcia pojazdu i jego przechowywania na parkingu.

Jeśli nie uda dotrzeć się do właściciela pojazdu, po 6 miesiącach z urzędu przechodzi on na własność gminy i jest złomowany. W takim przypadku całość kosztów ponosi gmina.

Źródło: Andrzej Budzyński, Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Straż gminna usunęła wrak pojazdu z Wołczkowa:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama