Zaloguj się | Rejestracja

Święto Pieczonego Ziemniaka - film i zdjęcia

czwartek, 26 września 2019 r., godz. 17:10  |  Wersja do druku

Rodzinne konkursy z nagrodami, pokazy pierwszej pomocy, układanie kompozycji kwiatowych, pyszne ziemniaki z ognia oraz Bezrzeczańska Sałatka Gigant - tak obchodzono Święto Pieczonego Ziemniaka w Bezrzeczu. Jedenasta edycja jesiennego festynu odbyła się na terenie rekreacyjnym przy ul. Górnej."Święto Pieczonego Ziemniaka to tradycyjny, jesienny festyn, który organizujemy co roku. Staramy się zapewnić mieszkańcom szereg atrakcji" - mówi Andrzej Grochowski z LZS Bezrzecze.

W tym roku organizatorzy przygotowali rowerowe zawody sprawnościowe dla dzieci, wielobój wieśniaka oraz konkurs układania jesiennych bukietów. Uczestnicy festynu mogli wspólnie przygotować "Bezrzeczańską Sałatkę Gigant", a także upiec na ognisku kiełbaskę. Nie mogło też zabraknąć pieczonych ziemniaków i innych pyszności.

Podczas festynu strażacy z OSP Wołczkowo uczyli dzieci zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzięki grupie motocyklowej z Goleniowa najmłodsi uczestnicy imprezy mogli przejechać się na wielkich motorach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmu, które prezentujemy poniżej.

Organizatorami festynu byli LZS Bezrzecze, Stowarzyszenie "Nasze Bezrzecze" i GCKiB filia w Bezrzeczu.

W trakcie Święto Pieczonego Ziemniaka wolontariusze z Koła LZS Skarbimierzyce zbierali pieniądze na pokrycie kosztów operacji Bruna, małego chłopczyka, mieszkańca gminy Dobra, który zmaga się z ciężką chorobą kończyn. Aby mógł normalnie funkcjonować niezbędna jest operacja w USA, której koszt wynosi ponad 1.200.000 zł. To przekracza możliwości finansowe jego rodziców.

Każdy może pomóc wpłacając datki na konto fundacji Siepomaga
- link do zbiórki.

Święto Pieczonego Ziemniaka w Bezrzeczu:


Święto Pieczonego Ziemniaka w Bezrzeczu - 22 września 2019 r.:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama