Zaloguj się | Rejestracja

Transgraniczna Rada Seniorów - II edycja

środa, 25 września 2019 r., godz. 12:13  |  Wersja do druku

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller zapraszają osoby w wieku 50+ lat do udziału w projekcie Transgraniczna Rada Seniorów. W ramach projektu odbywać się będą spotkania integracyjne, warsztaty oraz kursy językowe - niemieckiego dla polskich uczestników i polskiego dla niemieckich seniorów. Rekrutacja trwa do 30 września, a zajęcia rozpoczną się 10 października.Projekt "Transgraniczna Rada Seniorów - II edycja" powstał we współpracy z beneficjentami pierwszej edycji i jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców obu gmin związane z nauką języka polskiego i niemieckiego oraz wspólnego spędzania czasu wolnego w swoich grupach rówieśniczych.

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:
- warsztaty aktywizacji społecznej seniorów,
- kurs języka niemieckiego (dla polskich uczestników),
- kurs języka polskiego (dla niemieckich uczestników),
- 2 wycieczki językowe po Meklemburgi - Pomorzu Przednim i województwie zachodniopomorskim,
- Transgraniczny Dzień Seniora: spotkanie integracyjne, zabawa taneczna, powołanie Transgranicznej Rady Seniorów.

Dzięki współpracy z Gminą Blankensee i Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, wszystkie warsztaty i kursy będą prowadzone w klubach i świetlicach po obu stronach granicy od 10 października 2019 r. do 30 maja 2020 r. Szczegółowy harmonogram oraz miejsca realizacji zajęć zostaną podane po zakończeniu rekrutacji, ponieważ organizatorzy chcieliby dostosować miejsce i czas zajęć do potrzeb uczestników.

Transgraniczny Dzień Seniora zostanie zorganizowany 18 października o godzinie 18:00 w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej, ul. Spełnionych Marzeń 3, a pierwsze warsztaty aktywizacji społecznej seniorów odbędą się 10 października o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotek Filia w Dołujach, ul. Żubrza 7.

Do udziału w projekcie zapraszamy mieszkańców, którzy chcą kontynuować zajęcia z pierwszej edycji oraz osoby, które dopiero chcą rozpocząć naukę języka.

Podpisany formularz rekrutacyjny należy dostarczyć do Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie, ul. Lipowa 51 lub Dobrej, ul. Szczecińska 16 a i Graniczna 24a w terminie do 30 września 2019 r. Można też przesłać skan dokumentu na adres: projektyue@dobraszczecinska.pl. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Pobierz formularz rekrutacyjny

Uczestnicy otrzymają wszystkie niezbędne materiały oraz (w przypadku warsztatów aktywizacji społecznej i Transgranicznego Dnia Seniora) skorzystają z cateringu.

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu Izabela Dryjańska, tel.: 91 4410541, e-mail: projektyue@dobraszczecinska.pl.

Do udziału w projekcie zapraszają Wójt Gminy Dobra Teresa Dera oraz Burmistrz Gminy Blankensee Stefan Müller.

Projekt FMP-0315-19 "Transgraniczna Rada Seniorów - II edycja" jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Źródło: UG Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama