Zaloguj się | Rejestracja

Straż Gminna w Dobrej ma nowy pojazd

poniedziałek, 23 września 2019 r., godz. 09:35  |  Wersja do druku

Straż Gminna w Dobrej otrzymała nowy pojazd marki Dacia Duster, który posłuży m.in. do patrolowania terenu i ujawniania dzikich wysypisk śmieci. Dotychczas użytkowany przez strażników samochód Fiat Punto zostanie przekazany na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej.17 września odebrano nowy samochód dla Straży Gminnej w Dobrej. Pojazd marki Dacia Duster został zakupiony w ramach zaplanowanych na ten cel środków.

Nowe auto to pojazd dobrze sprawdzający się w warunkach służby patrolowej. Posiada m.in. wysoki prześwit, który umożliwi bezproblemowe poruszanie się po drogach gruntowych. Dotychczas użytkowany 10-letni Fiat Punto nie spełniał tych warunków. Wjazd na gorszej jakości drogę powodował uszkodzenie osłon plastikowych silnika. Często strażnicy nie mogli tym pojazdem dojechać do miejsc, gdzie nielegalnie wyrzucono odpady.

Patrolowanie terenu i ujawnianie dzikich wysypisk śmieci jest jednym z głównych zadań Straży Gminnej w Dobrej. Strażnicy mają na tym polu liczne sukcesy, a nowy pojazd ułatwi im to zadanie. Ponadto samochód posiada napęd 4x4, co pozwoli na wykorzystanie go w przypadku ewentualnych działań w sytuacjach kryzysowych (podtopienia, ciężkie warunki zimowe).

Pojazd zgodnie z warunkami umowy został wyposażony przez dostawcę w obowiązujące oznakowanie, instalację do prowadzenia rozmów radiowych i elementy pojazdu uprzywilejowanego.

Dotychczas użytkowany przez strażników Fiat Punto zostanie przekazany do użytkowania pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama