Zaloguj się | Rejestracja

Budżet Obywatelski Gminy Dobra - 37 projektów

środa, 21 sierpnia 2019 r., godz. 18:01  |  Wersja do druku

Do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra mieszkańcy zgłosili 37 projektów. 23 wnioski dotyczą inwestycji. Teraz wszystkie zgłoszone projekty są na etapie weryfikacji formalnej. Głosowanie odbywać się będzie od 25 października do 18 listopada.Budżet obywatelski, często zwany także partycypacyjnym, to demokratyczny proces, w którym mieszkańcy wspólnie decydują, na co przeznaczyć wyodrębnioną część budżetu gminy. W 2020 roku w budżecie gminy Dobra zostanie wyodrębniona kwota 1 mln złotych z przeznaczeniem na projekty wybrane przez mieszkańców w otwartym głosowaniu.

Zobacz mapę projektów wybranych do realizacji w poprzednich latach

Nabór wniosków z propozycjami projektów do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra ruszył 11 lipca i trwał do 14 sierpnia 2019 r. W trakcie tego okresu mieszkańcy zgłosili 37 projektów - 23 z nich to wnioski inwestycyjne.

Po jednym projekcie inwestycyjnym zgłosiły sołectwa: Buk, Dołuje, Grzepnica, Łęgi, Skarbimierzyce, i Stolec. W Dobrej zgłoszonych zostało 5 projektów, w Mierzynie 3, Bezrzeczu 4, a w Wołczkowie 2. Natomiast 3 projekty obejmują swoją lokalizacją zakres kilku sołectw.

Wśród 14 projektów nieinwestycyjnych liczba złożonych projektów przedstawia się następująco: Bezrzecze - 1, Buk - 1, Dołuje - 1, Grzepnica - 1, Łęgi - 1, Mierzyn - 3, Rzędziny - 1, Skarbimierzyce - 1, Stolec - 1, Wąwelnica - 1, Wołczkowo - 2.

Wszystkie projekty są teraz na etapie weryfikacji formalnej, a następnie przejdą przez weryfikację merytoryczną. Lista zakwalifikowanych projektów opublikowana zostanie do 24 października 2019 r.

Głosowanie na projekty odbywać się będzie od 25 października do 18 listopada. Zwycięskie projekty powinniśmy poznać do 31 grudnia 2019 r.

Dokładne informacje na temat tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w gminie Dobra można znaleźć na stronie internetowej: www.dobraszczecinska.budzet-obywatelski.org

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Budżet Obywatelski Gminy Dobra - harmonogram:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama