Zaloguj się | Rejestracja

Różane Dożynki w gminie Dobra - zdjęcia

piątek, 16 sierpnia 2019 r., godz. 07:10  |  Wersja do druku

Za nami kolejna edycja Różanych Dożynek w gminie Dobra. Tegoroczne święto plonów cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy oraz gości z sąsiednich miejscowości. Organizatorzy zapewnili moc atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.Dożynkowe święto rozpoczęło się o godz. 14:00 mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym p.w. Matki Boskiej Królowej Świata w Dobrej. Następnie orszak mieszkańców prowadzony przez Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Płot udał się w kierunku boiska przy ulicy Sportowej, gdzie uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

"Świętujemy dziś dożynki - święto chleba i róż. To jeden z najpiękniejszych dni w roku dla rolnika - to święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy. Dziękujemy wam drodzy rolnicy za ten codzienny trud, który owocuje chlebem. Zgodnie z piękną polską tradycją podzielimy te chleby między wszystkich Państwa. Niech to dzielenie chleba będzie wyrazem tego, że stanowimy jedną wspólnotę samorządową. Życzę wszystkim Państwu, aby nigdy na stołach nie zabrakło symbolu dożynek, jakim jest chleb. Szanujmy go i szanujmy tych, dzięki którym go mamy. Dziękuje sołectwom za przygotowanie stoisk, które cieszą się dużym zainteresowaniem, a wszystkim Państwu życzę udanego świętowania" - mówiła wójt Teresa Dera.

Tegoroczne święto plonów cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszej gminy oraz gości z sąsiednich miejscowości. Byli też goście specjalni: europoseł Bartosz Arłukowicz, posłowie Arkadiusz Marchewka i Norbert Obrycki, Grzegorz Napieralski, Starosta Policki Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski. Dla osób, które świąteczne popołudnie postanowiły spędzić na boisku sportowym w Dobrej, organizatorzy Różanych Dożynek zapewniły wiele atrakcji.

Nie zabrakło musztry paradnej w wykonaniu orkiestry z Płot, występów zespołów ludowych oraz widowiska z udziałem Klubu Kawaleryjskiego im. XII Pułku Ułanów Podolskich. Swoje umiejętności artystyczne pokazali również przedstawiciele sołectw wchodzących w skład Gminy Dobra.

W trakcie trwania zabawy odbyły się też konkursy m.in. na najładniejszą kompozycję kwiatową i najokazalsze płody rolne. Na scenie Różanych Dożynek zaprezentowały się też zespoły: Słowiany, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej "Krąg" oraz Ivan Komarenko. Dożynki zakończyły się pokazem sztucznych ogni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które prezentujemy poniżej.

Różane Dożynki w gminie Dobra - 15 sierpnia 2019 r.:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama