Zaloguj się | Rejestracja

Spływ kajakowy na Drawie z LZS Dobra - zdjęcia

wtorek, 06 sierpnia 2019 r., godz. 19:14  |  Wersja do druku

45-osobowa ekipa zapalonych kajakarzy z LZS Dobra, LZS i Sołectwa Buk wraz z reprezentacją McDonald's Lubieszyn wrócili z pięciodniowego spływu kajakowego. Kajakarze z gminy Dobra zmagali się z nurtem pięknej, ale bardzo wymagającej i rwącej rzeki Drawy.Już po raz siódmy LZS Dobra zorganizował spływ kajakowy na rzece Drawie. W dniach 24-28 lipca ekipa zapalonych kajakarzy z Zarządu Koła LZS Dobra oraz gościnnie, w ramach integracji, reprezentacja McDonald's Lubieszyn i wspólna reprezentacja LZS i Sołectwa Buk wyruszyli na pięciodniowy spływ kajakowy. Trasa spływu liczyła ponad 40 km i podzielona była na dwa etapy.

Miejscem zbiórki była Przystań Wodniacka Stanica PTTK w Drawnie. Jest to godne polecenia i wspaniałe miejsce wypoczynku. Chętnych do uczestnictwa w spływie było bardzo wielu, o czym świadczy długa lista osób na liście rezerwowej. Pogoda okazała się bardzo łaskawa dla kajakarzy. Przez całą trasę wodniakom towarzyszyły piękne słońce i umiarkowana temperatura.

Przez dwa pracowite dni kajakarze pokonując fragmenty Drawieńskiego Parku Narodowego mieli okazję podziwiać piękno fauny i flory tego uroczego miejsca.

"Pierwszego dnia płynęliśmy rzeką Korytnicą, odcinek liczył niecałe 20 km. W tym miejscu rzeka leniwie wije się wśród łąk i lasów, a na rozlewiskach można podziwiać różnorodność wodnego ptactwa oraz urokliwe wiejskie krajobrazy" - relacjonuje Cezary Magda, Przewodniczący LZS Dobra.

W drugi dzień spływu kajakarze zmagali się z nurtem pięknej, ale bardzo wymagającej i rwącej Drawy, której trasa (około 23 km) prowadziła przez dzikie lasy bukowe oraz bory sosnowe. Dzięki wzajemnej pomocy i dobrej współpracy kajakarze z uśmiechami na twarzach bezpiecznie dopływali do brzegu, na którym czekała codziennie pyszna i sycąca obiadokolacja. Piękna pogoda i wspólne śpiewnie szant zachęcało wszystkich do brania udziału w licznych grach i zabawach sportowych, które zapełniły wolny czas między spływami.

Chociaż wielu uczestników kończyło spływ w zmoczonym ubraniu, wszyscy wywieźli z Drawna fantastyczne i radosne wspomnienia wodnych zmagań oraz wspólnych, sportowych zabaw. Zarząd Koła LZS Dobra kieruje szczególne podziękowania dla Restauracji McDonald's Lubieszyn za pomoc w realizacji oraz dofinansowanie spływu.

"Żegnamy się żeglarskim AHOJ i zapraszamy na kolejny spływ tym razem w lipcu 2020 r." - poleca Cezary Magda.

Źródło: Cezary Magda, LZS Dobra

Spływ kajakowy na Drawie - lipiec 2019 r.:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama