Zaloguj się | Rejestracja

Dorosłość, samodzielność, rodzina - projekt

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., godz. 16:45  |  Wersja do druku

W czerwcu Powiat Policki podpisał z Województwem Zachodniopomorskim umowę o dofinansowanie projektu "Dorosłość, samodzielność, rodzina", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020."Projekt "Dorosłość, samodzielność, rodzina" to inicjatywa, której celem jest rozwój oraz wzrost dostępności usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej wśród mieszkańców powiatu polickiego. Projekt skierowany jest do osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym oraz do osób sprawujących pieczę zastępczą/kandydatów na rodziny wspierające, zastępcze" - mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Projekt realizowany w okresie od 1 października 2019 r. do 30 września 2022 r. zakłada kompleksowy, zintegrowany model pracy z rodziną jak najbliżej jej naturalnego środowiska. Jego oddziaływanie będzie wielowymiarowe, zarówno przez odpowiedni dobór grupy docelowej, jak i zaproponowane wzajemnie uzupełniające się działania tj.:

1. Profilaktyka i interwencja dla rodzin biologicznych - zapobieganie umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej/umożliwienie dzieciom powrotu do rodzin biologicznych.
2. Rozwój pieczy zastępczej - kształcenie kandydatów na rodziny zastępcze/wsparcie osób pełniących funkcję rodziny zastępczej.
3. Kompleksowe wsparcie osób w procesie usamodzielniania - w tym m.in. poprzez mieszkania wspomagane - treningowe, instrumenty aktywnej integracji o charakterze zawodowym. Inicjatywa projektowa obejmuje zarówno aktywizację o charakterze społecznym jak i zawodowym.

Projekt będzie realizowany we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.

Całkowita wartość projektu wynosi 3.075.790 złotych. Dofinansowanie wyniosło 2.895.790 zł. Z budżetu Powiatu Polickiego przekazano na ten cel 180.000 zł.

Źródło: Halina Michalak, Starostwo Powiatowe w Policach

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama