Zaloguj się | Rejestracja

Budowa kanalizacji na ulicy Długiej w Mierzynie

czwartek, 25 lipca 2019 r., godz. 09:12  |  Wersja do druku

W połowie lipca ruszyła przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie. Droga jest modernizowana na odcinku od ulicy Ślicznej do Osiedla Pod Lipami. Obecnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej.Ulica Długa w Mierzynie jest modernizowana na odcinku między ulicami Śliczną a Osiedlem Pod Lipami. Inwestycja zakłada m.in. wymianę nawierzchni, budowę nowej kanalizacji deszczowej i nowego ciągu pieszego. Koszt modernizacji wyniesie 9.155.350 zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to 3.669.249 zł. Przebudowa powiatowej drogi możliwa jest dzięki wsparciu finansowemu Gminy Dobra, która dołoży starostwu do remontu 3,282 mln złotych.

"Obecnie trwają prace związane z budową kanalizacji deszczowej, rozebrany jest pierwszy odcinek południowego pasa jezdni. Przypominam, że droga jest zamknięta dla ruchu, a możliwy jest jedynie dojazd do posesji znajdujących się na zamkniętym odcinku drogi" - mówi Magdalena Sochanowska, Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Ważne, aby kierowcy stosowali się do obowiązującej organizacji ruchu ze względu na bezpieczeństwo osób tam pracujących, jak i dla samych kierowców. Objazd poprowadzony został ul. Daniela w Dołujach.

Od 11 lipca nastąpiła też zmiana trasy linii autobusowej nr 124. W kierunku przystanku "Mierzyn Pod Lipami" autobusy kursują objazdem: od przystanku "Mierzyn" przez ul. Welecką, Lubieszyńską i Zeusa do przystanku końcowego. Na zmienionej trasie uruchomiono przystanki:

Mierzyn Grafitowa - wspólny z linią 108,
Mierzyn Wspólna nż - wspólny z linią 108,
Mierzyn Wichrowa nż - wspólny z linią 108,
Mierzyn Demeter nż - tymczasowy przystanek zlokalizowany przy ul. Zeusa na wysokości przystanku w przeciwnym kierunku.

Ponadto przystanek końcowy "Mierzyn Pod Lipami" przeniesiony został z ul. Zeusa na ul. Osiedle pod Lipami. Nie są obsługiwane przystanki "Mierzyn Truskawkowa" i "Mierzyn Modrzewiowa". Rozkład jazdy autobusu linii nr 124 nie uległ zmianie.

Wykonawcą modernizacji ul. Długiej jest firma Eurovia Polska S.A. Prace budowlane mają zakończyć się do 31 grudnia 2019 r.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Przebudowa ulicy Długiej w Mierzynie:
Zobacz artykuły powiązane:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama