Zaloguj się | Rejestracja

Od piątku do Polic najlepiej przez Głębokie

czwartek, 18 lipca 2019 r., godz. 10:04  |  Wersja do druku

W piątek, 19 lipca w godzinach porannych rozpocznie się przebudowa połączenia drogowego Police - Szczecin, na odcinku od wiaduktu przy ulicy Asfaltowej w Policach do początku Przęsocina. Na czas remontu najlepiej wybrać dojazd do Polic przez Głębokie.W pierwszym etapie prac ruch wahadłowy zostanie wprowadzony w dwóch miejscach: od wiaduktu w stronę Szczecina i od Przęsocina w stronę Polic. Ruch będzie sterowany sygnalizacją świetlną. Cała przebudowa obejmie odcinek długości 4,04 km.

Przebudowa drogi jest realizowana w ramach projektu pn. "Wsparcie rozwoju gospodarczego obszaru SOM poprzez poprawę dostępności terenów inwestycyjnych - przebudowa drogi Police - Szczecin przez m. Przęsocin", który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa V. Zrównoważony transport Działanie nr 5.2 Budowa i przebudowa dróg lokalnych (gminnych i powiatowych) w ramach Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Celem projektu jest poprawa infrastruktury drogowej wpływającej na dostępność obszarów inwestycyjnych i ośrodków rozwoju gospodarczego ze szczególnym uwzględnieniem Zakładów Chemicznych w Policach oraz tzw. Miasteczka Rzemieślniczego oraz zwiększenie wewnętrznej spójności komunikacyjnej Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego. Planowanym efektem będzie poprawa bezpieczeństwa użytkowników, zwiększenie dostępności komunikacyjnej obu ośrodków miejskich (Polic i Szczecina) dla ich mieszkańców oraz polepszenie płynności ruchu pojazdów osobowych i ciężarowych, co ograniczy negatywne oddziaływanie ruchu kołowego na środowisko naturalne. Wartość całego projektu wynosi 20.886.447 zł, z czego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - 7 mln złotych.

Inwestycja jest realizowana przez firmę STRABAG Sp. z o.o. za kwotę 8.455.849 zł. Zgodnie z zawartą umową prace mają się zakończyć do 31 grudnia 2019 r. Inwestorem wiodącym jest Powiat Policki.

Na czas remontu najlepiej wybrać dojazd do Polic przez Głębokie lub ulicą Nadbrzeżną w Policach.

Źródła: Mateusz Frąckowiak, Starostwo Powiatowe w Policach

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama