Zaloguj się | Rejestracja

Znalazłam/-em psa lub chorego kota. Co robić?

środa, 17 lipca 2019 r., godz. 18:52  |  Wersja do druku

Co zrobić kiedy znajdziemy na terenie powiatu polickiego błąkającego się, rannego, chorego psa lub rannego, chorego kota? Wyjaśniamy kogo powiadomić i jak wyglądają dalsze procedury.W przypadku znalezienia na terenie gmin Dobra, Police, Kołbaskowo, Nowe Warpno błąkającego się, rannego, chorego psa lub rannego, chorego kota, powinniśmy powiadomić telefonicznie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej lub straż gminną/miejską, ewentualnie odpowiedni urząd gminy.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej: tel. 508 222 247

Straż Gminna/Miejska:
- teren gminy Dobra tel. 91 311 52 56
- teren gminy Police tel. 91 317 62 72
- teren gminy Kołbaskowo tel. 91 311 00 14

Urzędy:
- gmina Dobra tel. 91 311 22 81,
- gmina Police tel. 91 431 18 03,
- gmina Kołbaskowo tel. 91 311 95 10 w. 34
- gmina Nowe Warpno tel. 91 312 96 60 w. 22

Zgłoszenia zostaną przekazane firmie odławiającej, która złapie zwierzę i dostarczy je do schroniska. Chore koty wolno żyjące będą przyjmowane do schroniska wyłącznie poprzez odławianie ich z miejsca bytowania, a po wyleczeniu będą wypuszczane w to samo miejsce.

W sprawie nieodpłatnych sterylizacji wolno żyjących kotów należy kontaktować się z urzędem odpowiednim dla danej gminy.

Treść obowiązującego regulaminu schroniska została wprowadzona w porozumieniu i po konsultacji z czterema gminami finansującymi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Regulamin znajduje się tutaj.

Źródło: Katarzyna Hermanowicz, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama