Zaloguj się | Rejestracja

Zachodniopomorski Program Antysmogowy

środa, 24 lipca 2019 r., godz. 07:50  |  Wersja do druku

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gmina Dobra zapraszają mieszkańców do złożenia wniosków na dofinansowanie inwestycji w domach jednorodzinnych związanych z Zachodniopomorskim Programem Antysmogowym.Dofinansowanie można otrzymać w ramach dwóch konkursów:
- Konkurs 2.14 Poprawa jakości powietrza: Dofinansowane będą przedsięwzięcia inwestycyjne z zakresu likwidacji „niskiej emisji”, obejmujące wymianę starych kotłów, pieców, urządzeń grzewczych oraz realizację przyłączy do sieci ciepłowniczej
- Konkurs 2.15 Termomodernizacja budynków jednorodzinnych: Dofinansowane będą przedsięwzięcia inwestycyjne z zakresu modernizacji energetycznej budynków jednorodzinnych wraz z wymianą źródła ciepła na mniej emisyjną.

Odbiorcami końcowymi projektów są osoby fizyczne ubiegające się o przyznanie grantu, legitymujące się tytułem prawnym do nieruchomości, wynikającym z prawa własności, prawa użytkowania wieczystego, ograniczonego prawa rzeczowego lub stosunku zobowiązaniowego.

Składając do gminy dokument zgłoszenia uczestnictwa w konkursie dana osoba może uzyskać grant w wysokości:
- Konkurs 2.14: 7.500 zł
- Konkurs 2.15: 25.000 zł (termomodernizacja częściowa) lub 50.000 zł termomodernizacja całkowita obiektu.

Granty mają charakter ryczałtowej pomocy bezzwrotnej otrzymywanej bez względu na rzeczywistą wartość zadania.

Szczegółowe informacje na temat naborów znajdują się na stronie Urzędu Marszałkowskiego:
- Konkurs 2.14
- Konkurs 2.15

Termin składania deklaracji do Urzędu Gminy Dobra upływa 23 sierpnia 2019 r.

Poniżej zarządzenia nr 114 i 115 określające zasady naboru na terenie gminy Dobra, w tym wzory załączników do złożenia deklaracji w ramach obu naborów. Dalsze szczegółowe informacje na temat naboru można uzyskać w Urzędzie Gminy Dobra, Wydział ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska: tel: 91 311 22 81, e-mail wso@dobraszczecinska.pl. Złożenie zgłoszenia uczestnictwa w projekcie nie jest równoznaczne z uzyskaniem grantu.

Załączniki do działania 2.14:
- zarządzenie nr 114/2019 Wójta Gminy Dobra
- regulamin udzielania wsparcia
- zgłoszenie
- rozliczenie

Załączniki do działania 2.15:
- zarządzenie nr 115/2019 Wójta Gminy Dobra
- regulamin udzielania wsparcia
- zgłoszenie
- rozliczenie

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 1

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama