Zaloguj się | Rejestracja

Zebrano kwotę na leczenie Justyny z Wołczkowa

czwartek, 06 czerwca 2019 r., godz. 13:27  |  Wersja do druku

Udało się zebrać potrzebną kwotę, która wspomoże leczenie 17-letniej Justyny Margol z Wołczkowa. Młodej uczennicy drugiej klasy liceum ogólnokształcącego grozi utrata słuchu.Justyna jest mieszkanką Wołczkowa i uczennicą drugiej klasy liceum ogólnokształcącego o profilu biologiczno-chemicznym w Szczecinie. Jej
pasją jest chemia. Z nią wiąże swoją przyszłość. Marzy o dostaniu się na Uniwersytet Jagielloński. Uwielbia też jeździć konno i grać na pianinie.

"Jakieś czas temu zauważyłam, że córka ma problemy ze słuchem. W styczniu tego roku zostały przeprowadzone badania, które wykazały znaczną utratę słuchu. Justyna musi mieć aparaty na oboje uszu. Traci słuch w dość szybkim tempie. Dla młodej dziewczyny stojącej na progu dorosłości jest to wielki cios. Aparaty, które zostały jej przepisane, kosztują bagatela 8 tys. zł jeden, a potrzebne są dwa. Część kwoty uzyskaliśmy z NFZ, cześć z PCPR-u, ale jeszcze brakuje" - wyjaśnia mama Justyny.

Podczas III Festynu Rodzinnego "Z Rodziną po Zdrowie", który odbył się w Policach, przeprowadzano zbiórkę publiczną dla Justyny. Zebrano 4.698,73 zł, 1 euro 37 centów i 1 koronę duńską.

Powiat Policki przekazał też na rzecz Justyny koszulkę reprezentanta Polski Jana Bednarka z autografem. Wylicytował ją Piotr Kołacki. Licytacja została przeprowadzona przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Amicus w Policach. Cena wywoławcza wynosiła 400 złotych. Ostatecznie została zakupiona za 800 złotych. Przy przekazaniu koszulki Piotrowi Kołackiemu uczestniczyli Starosta Policki Andrzej Bednarek, Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska, Zastępca Naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Halina Michalak i Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Amicus w Policach Anna Sendziuk.

Dzięki licytacji i zbiórce udało się zebrać potrzebną kwotę, która wspomoże leczenie młodej mieszkanki Wołczkowa.

Źródło: Mateusz Frąckowiak - koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama