Zaloguj się | Rejestracja

DOBRA PIĄTKA w gminie Dobra

poniedziałek, 08 kwietnia 2019 r., godz. 08:38  |  Wersja do druku

W sobotę, 27 kwietnia przy boisku Orlik w Dobrej rozpocznie się wielkie sportowe święto - DOBRA PIĄTKA. Weźmie w nim udział ponad 500 uczestników, którzy będą rywalizować w dwóch głównych zawodach - biegu na 5 km oraz marszu Nordic Walking. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police.Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police od kilku lat prężnie działa, aby propagować zdrowy i aktywny tryb życia.

"Aktywność mieszkańców powiatu polickiego zauważyliśmy już od kilku lat, tworząc imprezy w naszym regionie. Każda z nich różniła się tematycznie, choć głównym ich celem było stworzenie imprezy sportowej takiej jak bieg lub marsz. Tym razem jednym z powodów jest zdrowie, zmiana nawyków i edukacja społeczeństwa. Kolejnym pomysłem na zachęcenie mieszkańców Powiatu Polickiego do dbania o siebie i bycia w formie jest DOBRA PIĄTKA - wydarzenie sportowe, które na stałe zapisze się w kalendarzu każdego z uczestników jako zdrowy, sportowy piknik podczas, którego wszyscy będą zaszczepiać innym mieszkańcom powiatu bakcyla sportu, ruchu w życiu i zmianę przyzwyczajeń żywieniowych. DOBRA PIĄTKA to nie tylko hasło naszego biegu, ale również przedstawienie Gminy Dobra dbającej o własnych mieszkańców i ich aktywność" - informuje Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police.

W sobotę, 27 kwietnia przy boisku Orlik w Dobrej rozpocznie się wielkie sportowe święto, w której weźmie udział ponad 500 uczestników. Będą oni rywalizować w dwóch głównych zawodach - biegu 5km oraz marszu Nordic Walking. Od godz. 9:00 rozpoczną się biegi dla dzieci (przedszkolaki oraz klasy 1-3). Natomiast o godz. 11:00 rozpocznie się bieg główny na dystansie 5 km po nietypowo nazwanych ulicach miasta, które idealnie wpiszą się w całokształt imprezy. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkowy medal owocowy - symbolem będą banany. Na każdego uczestnika na mecie będzie czekała zdrowa przekąska w postaci wypełnionego kubeczka świeżych owoców.

Tradycją dla Stowarzyszenia BiegamBoLubię Team Police stają się akcje charytatywne. Podczas imprezy odbędzie się również kiermasz ciast z owocami.

Sport to nie tylko wybranie jednej dyscypliny, współzawodnictwo, ciężki trening - to ukierunkowanie siebie i własnej osobowości do zdrowego stylu życia. Sport to zdrowie! Ruch to zdrowie, a jego brak jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych, spośród których do najczęstszych zalicza się nadwagę, schorzenia układu pokarmowego oraz niewydolność układu sercowo-naczyniowego.

"Naszym zadaniem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez organizację imprez masowych mających na celu nie tylko zdrową rywalizację, ale także samorozwój, oraz poszerzanie wiedzy na temat aktywności fizycznej. Zaszczepienie "sportowego bakcyla" mieszkańcom gmin Dobra, Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police do aktywnego uczestnictwa w imprezie, ale również w codziennym życiu. Podczas imprezy będzie można zauważyć integrację i poczucie więzi społecznej, wspólnoty i radości wszystkich uczestników. Uprawianie jakiekolwiek dyscypliny sportu nie poprawi nam jakości życia w pełni. Trzeba sięgać dalej, a raczej do środka organizmu. To w naszym żołądku, jelitach znajduję się paliwo, które dodaje energii do lepszej pracy naszych wewnętrznych organów oraz pompowania naszej krwi. Mamy nadzieję, że z roku na rok imprezą będzie rosła w siłę nie tylko pod względem liczby uczestników, ale również specjalistów: lekarzy, dietetyków, kucharzy oraz trenerów, którzy zachęcą mieszkańców powiatu polickiego do zmiany niezdrowych przyzwyczajeń. Organizacja takiej imprezy jest doskonałą okazją do przedstawienia naszego regionu, środowisk, przedsiębiorców, a także sponsorów. Warto zaprezentować innym te prężnie rozwijające się marki i efektywnie wkraczające na ważne pozycje rynku krajowego i europejskiego" - wyjaśnia Stowarzyszenie BiegamBoLubię Police.

Dla odmiany i żeby nie było nudno, podczas tej niewiarygodnej imprezy sportowej wszyscy uczestnicy biegu będą mieć za zadanie ubrać klapki i w nich rywalizować. Brzmi ciekawie, prawda? To nie wszystko. Podczas tego wydarzenia sportowego odbędzie się także konkurs jedzenia bananów na czas. Kto podejmie wyzwanie? Kto wygra w tych dwóch nietypowych konkurencjach? O wszystkim przekonamy się już 27 kwietnia.

Więcej informacji www.biegambolubiepolice.pl. Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu DOBRA PIĄTKA. Zmieńmy swoje życie, poprawiając jego jakość na pięć gwiazdek.

DOBRA PIĄTKA - trasa biegu (kliknij i powiększ):

DOBRA PIĄTKA - biegi dla dzieci:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama