Zaloguj się | Rejestracja

Andrzej Szwichtenberg nowym sołtysem Dołuj

piątek, 05 kwietnia 2019 r., godz. 19:18  |  Wersja do druku

Mieszkańcy Dołuj wybrali nowego sołtysa. Najwięcej głosów otrzymał Andrzej Szwichtenberg, 43-letni mieszkaniec Dołuj, który ukończył wyższe studia ekonomiczne oraz podyplomowe z zakresu rachunkowości. Obecnie pracuje w prawniczym samorządzie zawodowym w Szczecinie.W piątek, 5 kwietnia mieszkańcy Dołuj podczas zebrania wiejskiego wybrali gospodarza swojej miejscowości. Kandydatów było dwóch - Andrzej Szwichtenberg i Monika Duziak. Dotychczasowa sołtys Jowita Woziwodzka nie kandydowała. Podczas głosowania Andrzej Szwichtenberg otrzymał 65 głosów, a jego kontrkandydatka - 50.

Andrzej Szwichtenberg ma 43 lata i od 10 lat związany jest z Dołujami i Kościnem. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Ukończył wyższe studia ekonomiczne z wyróżnieniem oraz podyplomowe studia z zakresu rachunkowości. Obecnie zatrudniony jest w prawniczym samorządzie zawodowym w Szczecinie. Należy do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje-Kościno.

"Bycie sołtysem to dla mnie przede wszystkim dyspozycyjność oraz kontakt z mieszkańcami Dołuj i Kościna. Wiem ile rzeczy jest do zrobienia oraz do dokończenia w naszym sołectwie. Planowana jest nowa szkoła podstawowa, rozpoczynają się prace związane z zagospodarowaniem terenu rekreacyjnego przy ulicy Pięknej w Dołujach. Pojawiają się nowe problemy, powracają stare. Nie chciałbym niczego obiecywać. Nie będę przedstawiał obietnic, których nie będę w stanie spełnić. Chciałbym jedynie zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby swoje obowiązki, z pomocą Państwa i rady sołeckiej, wypełniać jak najlepiej i najsumienniej. Otrzymałem też pełne zapewnienie o pomocy oraz współpracy ze strony Radnej Gminy Dobra Katarzyny Marks" - mówił nowy sołtys Dołuj Andrzej Szwichtenberg.

W trakcie zebrania wybrano też radę sołecką. Dołuje reprezentować będą: Alicja Kuźniar, Iwona Majewska, Andrzej Zych i Krystyna Tymczyszyn.

Przed nami wybory sołtysów i członków rady sołeckiej w kolejnych miejscowościach gminy Dobra:

Sołectwo Mierzyn
8 kwietnia 2019 r. godz. 18:00
Stołówka Publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Kolorowej 27 w Mierzynie

Sołectwo Bezrzecze
9 kwietnia 2019 r. godz. 18:00
Sala gimnastyczna publicznej Szkoły Podstawowej przy ul. Górnej 3 w Bezrzeczu.

Sołectwo Łęgi
10 kwietnia 2019 r. godz. 18:00
Świetlica środowiskowa w Łęgach, ul. Na Świdwie 5b

Sołectwo Rzędziny
11 kwietnia 2019 r. godz. 18:00
Klub w Rzędzinach, Rzędziny 19

Sołectwo Buk
12 kwietnia 2019 r. godz. 18:00
Świetlica środowiskowa w Buku, Buk 42

Sołectwo Wąwelnica (Wąwelnica i Lubieszyn)
15 kwietnia 2019 r. godz. 18:00
Klub w Wąwelnicy, Wąwelnica 5a

Sołectwo Skarbimierzyce (Skarbimierzyce, Redlica)
16 kwietnia 2019 r. godz. 18:00
Klub w Skarbimierzycach, Skarbimierzyce 17

Sołectwo Stolec
17 kwietnia 2019 r. godz. 18:00
Klub w Stolcu, Stolec 9

Pamiętajmy, aby móc wziąć udział w głosowaniu, na zebranie powinniśmy zabrać dowód osobisty.

Fot.: Urząd Gminy Dobra

Wybory sołtysa w Dołujach - 5 kwietnia 2019 r.:

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama