Zaloguj się | Rejestracja

Ruszyły szkolenia "Ja w internecie"

piątek, 05 kwietnia 2019 r., godz. 09:44  |  Wersja do druku

W czwartek, 4 kwietnia rozpoczęły się pierwsze darmowe szkolenia dla mieszkańców gminy Dobra, w ramach projektu "Ja w internecie". Pierwsi uczestnicy projektu nauczą się projektowania stron internetowych, a także poznają podstawy bezpieczeństwa finansów i transakcji w sieci.Pierwsze zajęcia odbyły się w Wołczkowie, a ich uczestnicy poznali tajniki tworzenia stron internetowych. Szkolenie kontynuowane będzie w kolejnych tygodniach.

Najbliższe spotkania:

• 6 kwietnia 2019 r. - godz. 10-14
Urząd Gminy Dobra, ul. Lipowa 51, Wołczkowo
Temat szkolenia: Moje transakcje i finanse w sieci

• 6 kwietnia 2019 r. - godz. 15-19
Klub w Dołujach, ul. Żubrza 7, Dołuje
Temat szkolenia: Tworzę własną stronę internetową (blog)

• 10 kwietnia 2019 r. - godz. 17:30-21:30
Klub w Stolcu, Stolec 9
Temat szkolenia: Mój biznes w sieci

Szkolenia, w których udział wziąć mogą mieszkańcy gminy Dobra w wieku powyżej 25 lat, mają nauczyć bezpiecznego korzystania z internetu, pokazać, jak dostęp do sieci przydaje się w prowadzeniu własnego biznesu i wzmocnić ich pozycję na rynku pracy. Ważne jest również przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Szkolenia prowadzone będą w ramach siedmiu dwunastogodzinnych modułów o różnej tematyce:
- Rodzic w internecie
- Moje finanse i transakcje w sieci
- Rolnik w sieci
- Kultura w sieci
- Działam w sieciach społecznościowych
- Tworzę własną stronę internetową (blog)
- Mój biznes w sieci

Rekrutacja do projektu prowadzona jest za pomocą formularzy zgłoszeniowych, które można będzie dostarczyć do Urzędu Gminy Dobra w Wołczkowie lub Dobrej, albo przesłać zeskanowane dokumenty na adres: pszymanski@dobraszczecinska.pl. Wszelkich informacji na temat projektu udziela Przemysław Szymański - pracownik Wydziału ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Dobra, tel. 91 311 23 06.

Szkolenia odbywać się będą do września 2019 r. Wciąż są dostępne miejsca na kolejne spotkania.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama