Zaloguj się | Rejestracja

Świdwie Sanctus - pokaz filmu w Stolcu

środa, 27 marca 2019 r., godz. 15:19  |  Wersja do druku

Zapraszamy na pokaz filmu "Świdwie Sanctus", który odbędzie się w sobotę, 30 marca w filii GCKiB w Stolcu. Głównymi bohaterami filmu jest fauna i flora Rezerwatu Świdwie, którym towarzyszą profesjonalni aktorzy oraz amatorzy. Uczestnicy sobotniego pokazu będą mogli również porozmawiać z autorami filmu.Rezerwat Świdwie to nie tylko unikalny ptasi raj w naszym regionie, w którym spotkać można wiele cennych i rzadkich gatunków zwierząt. To także inspirujące miejsce dla ornitologów, dla fotografów i jak się okazuje również dla lokalnych artystów.

W podszczecińskim Tanowie grupa pasjonatów stworzyła dzieło muzyczne, w którym połączono dźwięki natury z muzyką tworzoną przez ludzi. W ramach projektu "Świdwie Sanctus - natura i człowiek w dźwięku i obrazie" powstała płyta CD, reportaż telewizyjny, kilka teledysków, a ponad setka muzyków wzięła udział w koncercie finałowym w filharmonii.

Więcej informacji o projekcie: www.swidwiesanctus.pl

Film artystyczny "Świdwie Sanctus" powstał na bazie unikalnej muzyki inspirowanej nagraniami Rościsława Wysockiego, przyjaciela rezerwatu, który od kilkudziesięciu lat rejestruje ptasie trele, odgłosy rykowiska i zjawiska naturalne w sercu Świdwia. Na płycie muzycznej głównymi "solistami" są ptaki, które uzupełniają ludzkie głosy i dźwięki instrumentów. Podobnie jest w filmie - głównymi aktorami są fauna i flora Świdwia, którym towarzyszą profesjonalni aktorzy, a także amatorzy. Za zdjęcia odpowiadają Bartosz Jurgiewcz oraz Przemek Wójcik.

Pokaz filmu "Świdwie Sanctus" odbędzie się w sobotę, 30 marca o godz. 19:00 w filii GCKiB w Stolcu. Uczestnicy pokazu będą mogli również porozmawiać z autorami filmu.

Wstęp wolny.

Klip promujący projekt "Świdwie Sanctus - natura i człowiek w dźwięku i obrazie":


Pokaz filmu "Świdwie Sanctus" - plakat:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama