Zaloguj się | Rejestracja

Projekt budowy dróg na osiedlu Sportowe w Dobrej

środa, 20 marca 2019 r., godz. 08:13  |  Wersja do druku

Gotowa jest już dokumentacja projektowa związana z budową docelowych dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej. Mieszkańcy mogą zapoznać się z projektem w Wydziale ds. Komunalnych i Inwestycji UG Dobra i zgłaszać swoje uwagi. Na osiedlu trwa obecnie budowa kanalizacji deszczowej.W poniedziałek, 18 marca w klubie w Dobrej odbyło się spotkanie mieszkańców, urzędników oraz projektantów w celu konsultacji i przedstawienia projektu budowy dróg na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej. Projekt obejmuje budowę docelowej nawierzchni z kostki betonowej na ulicach Tulipanowej, Frezjowej, Kameliowej, Konwaliowej oraz Paproci. W ramach opracowania zakłada się też budowę wyniesionych skrzyżowań mających na celu zmniejszenie prędkości na osiedlu, budowę chodników oraz zjazdów do przyległych posesji.

Szerokość jezdni zaprojektowana jest zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, tj. 5 lub 6 metrów (szczegóły na projekcie zagospodarowania terenu). Szerokość chodników wyniesie 2 metry.

Dokumentacja projektowa została udostępniona dla mieszkańców w Urzędzie Gminy Dobra Wydział ds. Komunalnych i Inwestycji, ul. Graniczna 24a, pok. nr 3.

"Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z projektem i składania ewentualnych uwag do dnia 31 marca 2019 roku" - informują urzędnicy.

Uwagi do projektu należy składać na załączonym poniżej formularzu do sekretariatu Urzędu Gminy Dobra, ul. Szczecińska 16 a, ul. Graniczna 24 a lub drogą elektroniczną: gmina@dobraszczecinska.pl

Załączniki:
Projekt budowy dróg - ulice Konwaliowa i Kameliowa 1
Projekt budowy dróg - ulice Konwaliowa i Kameliowa 2
Projekt budowy dróg - ulice Frezjowa i Tulipanowa
Formularz zgłaszania uwag do projektu

Na osiedlu przy ul. Sportowej w Dobrej trwa obecnie ostatni IV etap budowy kanalizacji deszczowej. Wykonano już ponad 50% prac objętych przedmiotem zamówienia.

Jak informuje urząd gminy, roboty prowadzone są z wykorzystaniem odwodnień ciągłych ze względu na duży napływ wód gruntowych. Prowadzenie robót odwodnieniowych w systemie całodobowym jest niezbędne w celu prawidłowego posadowienia rurociągów kanalizacji deszczowej. Odtworzenia nawierzchni ulic będą prowadzone z chwilą poprawienia się warunków pogodowych umożliwiających prowadzenie takich prac.

Urząd Gmina Dobra zwraca się z prośbą do mieszkańców o cierpliwość w związku z niedogodnościami występującymi w trakcie realizacji inwestycji.

Źródło: Urząd Gminy Dobra. Fot. www.drony.szczecin.pl

Zobacz artykuły powiązane:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 1

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama