Zaloguj się | Rejestracja

PSP Bezrzecze laureatem konkursu Filharmonii

poniedziałek, 18 marca 2019 r., godz. 09:55  |  Wersja do druku

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu została laureatem konkursu na szkolne strefy harmonii organizowanym przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie. Szkoła w Bezrzeczu zajęła 1. miejsce za "Cicharmonię" (opiekunką strefy jest Paulina Bednarek).Szkolne strefy harmonii to miejsca, w których uczniowie mogą odpocząć w czasie przerwy, zjeść w spokoju drugie śniadanie, posłuchać dobrych dźwięków, ale przede wszystkim - uciec od hałasu.

"Zainspirowani pomysłem Pawła Kornicza, nauczyciela muzyki w S.P. nr 35 w Szczecinie i twórcy strefy harmonii w tej szkole, postanowiliśmy ogłosić drugą już edycję konkursu dla szkół podstawowych, w ramach którego prosiliśmy o zaprezentowanie własnego pomysłu na taką strefę" - informują organizatorzy konkursu.

Spośród wszystkich zgłoszeń komisja konkursowa w składzie: Dorota Serwa (Dyrektor Filharmonii w Szczecinie), Paweł Kornicz oraz Kinga Rabińska (koordynatorka kampanii "Słyszę dobre dźwięki" realizowanej przez Filharmonię w Szczecinie), nagrodziła następujące szkoły:

I miejsce: Publiczną Szkołę Podstawową w Bezrzeczu za "Cicharmonię" (opiekunka strefy: Paulina Bednarek)
II miejsce: Zespół Szkół w Kołbaczu za "Strefę harmonii" (opiekunka strefy: Jolanta Ślęzak)
III miejsce: Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. im. prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie za "Strefę harmonii" (opiekunka strefy: Anna Jasiulewicz)

Komisja konkursowa zdecydowała się też przyznać dwa wyróżnienia: dla Szkoły Podstawowej nr 53 im. Fryderyka Chopina w Szczecinie (opiekunka strefy: Inga Żelwis) i Szkoły Podstawowej nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi w Szczecinie. Ta ostatnia wyróżniona placówka zgłosiła dwie strefy harmonii, więc komisja konkursowa postanowiła nagrodzić je jako wspólne działania szkoły (opiekunki stref: Alicja Siebuła, Anna Kaduszkiewicz, Edyta Koperska).

W kwietniu w gmachu szczecińskiej filharmonii odbędzie się spotkanie, na którym zostaną zaprezentowane zwycięskie strefy, a laureaci otrzymają nagrody, w tym sprzęt i wydawnictwa muzyczne ufundowane przez Filharmonię im. M. Karłowicza w Szczecinie i partnerów konkursu na szkolne strefy harmonii. Zdobywca 1. miejsca, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu, otrzyma także tytuł partnera kampanii "Słyszę dobre dźwięki", organizowanej przez Filharmonię w Szczecinie.

Konkurs na szkolne strefy harmonii jest częścią kampanii "Słyszę dobre dźwięki", którą Filharmonia w Szczecinie realizuje od 2016 roku. Warto śledzić stronę internetową Filharmonii w Szczecinie i kampanii SDD, gdzie pojawiają się informacje o kolejnych konkursach i działaniach skierowanych do uczniów i nauczycieli, a także dyrektorów szkół. Projekt "Słyszę Dobre Dźwięki - kampania edukacyjna dotycząca przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska hałasem" dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Partnerami kampanii są: ECOPHON, Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach „Komfort Ciszy”, Zachodniopomorskie Centrum Słuchu i Mowy „Medincus”, pAudio Technologies Sp. z o.o., Szkoła Podstawowa w Reczu. Patronat honorowy sprawują: Izba Architektów RP, Minister Edukacji Narodowej, Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Konkurs na szkolne strefy harmonii zainspirowany został działaniami Pawła Kornicza, nauczyciela muzyki w S.P. nr 35 w Szczecinie i twórcy strefy harmonii w tej szkole.

Źródło: Filharmonia im. M. Karłowicza w Szczecinie

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama