Zaloguj się | Rejestracja

Ferie zimowe w gminie Dobra na półmetku

poniedziałek, 04 lutego 2019 r., godz. 18:31  |  Wersja do druku

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Szkoły, świetlice wiejskie i filie Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek przygotowały dla dzieci z gminy Dobra mnóstwo kulturalnych i sportowych atrakcji.Ferie w świetlicy wiejskiej w Łęgach rozpoczęły się od wspólnego napisania regulaminu świetlicy. Dzieci grały również w tenisa stołowego i brały udział w zajęciach "Zostań młodym odkrywcą świata" prowadzonych przez Waldemara Staronia z Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas zajęć przybliżono zagadnienia z fizyki, były też eksperymenty oraz poczęstunek - zobacz zdjęcia.

W klubie w Wołczkowie odbyła się pogadanka na temat "Bezpieczne ferie"’. Dzieci narysowały też swój "wymarzony wypoczynek", a osoba prowadząca zajęcia miała za zadanie odgadnąć co przedstawia obrazek. Świętowano również urodziny Kubusia Puchatka. Uczestnicy wysłuchali opowieści o zagubionym ogonku Kłapouchego i przystąpili do wesołej zabawy przyczepiania z zamkniętymi oczami ogonka osiołka na dużym obrazku. Rozwiązywano krzyżówki, rebusy i zagadki o bohaterach Stumilowego Lasu - przeczytaj relację.

W świetlicy wiejskiej w Buku, podobnie jak w Łęgach, odbyły się zajęcia organizowane przez Uniwersytet Szczeciński, w ramach projektu "Zostań młodym odkrywcą świata". Podczas spotkań dzieci poznają zagadnienia z optyki i statyki oraz złudzeń optycznych. Na zakończenie projektu uczestnicy będą gościć w gmachu uniwersytetu - więcej.

Zajęcia organizowane przez Uniwersytet Szczeciński odbywają się jeszcze w świetlicy w Grzepnicy. "Wykorzystując prawa statyki szukaliśmy środka ciężkości naszego ciała, zrobiliśmy motylki, które w niewiadomy sposób zawisły w powietrzu - teraz już wiemy, że to nie czary-mary tylko stan równowagi. Robiliśmy szereg innych doświadczeń, które w efektowny sposób tłumaczyły zjawiska przyrody" - informuje Janina Kapłon ze świetlicy w Grzepnicy - zobacz zdjęcia.

W szkołach na terenie gminy Dobra odbywają się półkolonie zimowe. W Bezrzeczu zorganizowano dla dzieci sprawnościowy tor przeszkód, przygotowany przez OSP z Dobrej, edukacyjne miasteczko rowerowe przy współpracy Straży Gminnej i Policji oraz zabawy sportowe na sali gimnastycznej i na dmuchańcu. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne i techniczne, m.in. dekorowanie porcelanowych skarbonek i babeczek; ozdabianie styropianowych serduszek, pejzaż zimowy na folii, zabawy cieczą nienewtonowską. Przedstawiciel Sanepidu przeprowadził też z dziećmi pogadankę "Bezpieczne ferie".

Jak co roku koła LZS z gminy Dobra włączyły się w organizację półkolonii w gminnych szkołach. Ponadto wspólnie z GCKiB oraz świetlicami wiejskimi organizowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci. W czwartek, 31 stycznia LZS Bezrzecze zorganizował wielobój sportowy w szkole w Bezrzeczu. Dzieci startowały w następujących konkurencjach: rzut lotką do tarczy, skok z miejsca, rzut woreczkiem do celu, strzały z łuku do tarczy. Na zakończenie zawodów wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a 3 najlepsze osoby medale w kolorze złotym, srebrnym i brązowym

"Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach ferii, które odbędzie się 6 lutego o godz. 14 w klubie w Bezrzeczu" - poleca Andrzej Grochowski, przewodniczący LZS Bezrzecze.

Do końca ferii zimowych na dzieci czeka jeszcze wiele zabawy i atrakcji.

Zobacz dokładny harmonogram imprez w filiach GCKiB - plik .pdf

Źródła: UG Dobra, GCKiB w Dobrej, LZS Bezrzecze

Wielobój z LZS Bezrzecze:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


przychodnie.jpg
Centrum Medyczne
Dobra
Centrum Medyczne Dobra zaprasza: konsultacje specjalistów z pełną diagnostyką, ultrasonografia (usg), zabiegi stomatologiczne chirurgiczne, ortopedyczne i ginekologiczne w znieczuleniu ogólnym, rehabilitacja indywidualna i grupowa, joga i pilates. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 91 45 39 500.

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama