Zaloguj się | Rejestracja

Bezdomny w pustostanie w Mierzynie

sobota, 12 stycznia 2019 r., godz. 08:18  |  Wersja do druku

W czwartek, 10 stycznia strażnicy gminni podczas kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne, natknęli się na mężczyznę. Nocował on w pustostanie w miejscowości Mierzyn. Budynek nie miał okien ani drzwi.Bezdomny mężczyzna był nietrzeźwy. Poinformował, że czuje się dobrze i wyrażał chęć pozostawienia go w tym miejscu. Strażnicy ocenili, że przebywania w obiekcie bez okien i drzwi, na prowizorycznym posłaniu może zagrozić jego życiu. W nocy temperatura miał spaść do ok. -2 stopni.

Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 3,3 promila alkoholu. Z tego powodu podjęta została decyzja o przewiezieniu mężczyzny na izbę wytrzeźwień. Z uwagi na stan po spożyciu alkoholu nie mógł być przewieziony do schroniska. Miejsce przebywania osoby bezdomnej zostało przekazane do Ośrodka Pomocy Społecznej.

Policja i straż gminna na bieżąco reagują na każdy sygnał o osobie bezdomnej, patrolowane są potencjalne miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać.

"Straż gminna prosi o natychmiastowe informowanie w przypadku zauważenia jakiejkolwiek osoby potrzebującej pomocy, także jeśli są to osoby w stanie nietrzeźwym lub przebywają w pustostanach czy przyczepach" - apeluje Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński.

Zgłoszenia przyjmują:
91 311 52 56 - Straż Gminna w Dobrej
91 82 17 313 - Komisariat Policji w Mierzynie
800 170 010 lub 696 031 168 - bezpłatna infolinia Urzędu Wojewódzkiego
112 - ogólnopolski numer alarmowy
603 083 020 - całodobowy telefon interwencji kryzysowej (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach)

Bezdomność jest problemem ogólnokrajowym. Najwięcej bezdomnych koncentruje się w dużych miastach. Jednak problem osób bezdomnych dotyka również mieszkańców gminy Dobra. Są wśród nich osoby czasowo przebywające na terenie naszej gminy, jak również mieszkańcy gminy Dobra przebywający na terenie Szczecina w schroniskach lub zamieszkujący w altankach na działkach. Wśród przyczyn bezdomności wymienia się najczęściej: rozpad rodziny, alkoholizm, powrót z zakładu karnego bez możliwości zamieszkania, przemoc w rodzinie, opuszczenie domu dziecka lub szpitala psychiatrycznego bez określonego miejsca powrotu, jak również brak tolerancji społecznej dla osób uzależnionych i nosicieli wirusa HIV.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej od kilku lat współpracuje ze strażą gminną i policją w monitorowaniu miejsc, gdzie potencjalnie mogą przebywać osoby bezdomne, zwłaszcza w okresie zimy. Pamiętajmy, że na wychłodzenie organizmu narażone są zwłaszcza osoby bezdomne, starsze i będące pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni na los drugiego człowieka. Pomóżmy bezdomnym i osobom samotnym przetrwać zimę. Jeden wykonany telefon na numery alarmowe może uratować osobę przed zamarznięciem.

Źródło: Komendant Straży Gminnej Andrzej Budzyński

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama