Zaloguj się | Rejestracja

Bielik po rehabilitacji wrócił do naszych lasów

piątek, 04 stycznia 2019 r., godz. 20:02  |  Wersja do druku

W czwartek, 3 stycznia, po 2 miesiącach rehabilitacji w Dzikiej Ostoi, na terenie Nadleśnictwa Trzebież wypuszczono na wolność młodego bielika. Ptak został znaleziony na skraju Puszczy Wkrzańskiej ze złamanym skrzydłem w listopadzie ubiegłego roku. Do Fundacji Na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja" zawiózł go fotograf Przemek Wójcik.W listopadzie 2018 roku na skraju Puszczy Wkrzańskiej został znaleziony bielik z przetrąconym skrzydłem.

"Zgłoszenie otrzymałem od myśliwych, którym bardzo dziękuję. Następnie odstawiłem bielika do znajomych w Wielgowie, którzy robią wspaniałą robotę" - powiedział nam Przemek Wójcik, który zajmuje się fotografią przyrodniczą. Można go często spotkać na terenie Rezerwatu Przyrody Świdwie, ponieważ temu miejscu poświęca najwięcej czasu. Ma oficjalną zgodę wydaną przez RDOŚ na fotografowanie i filmowanie na terenie rezerwatu.

Bielikiem zajęła się Fundacja Na Rzecz Zwierząt "Dzika Ostoja". W czwartek, 3 stycznia, po 2 miesiącach rehabilitacji młody drapieżnik wrócił do swojego naturalnego środowiska na terenie Nadleśnictwa Trzebież.

Bielik to gatunek dużego ptaka drapieżnego z rodziny jastrzębiowatych. Zamieszkuje głównie obszary przylegające do zbiorników wodnych, wzdłuż wybrzeży morskich, w pobliżu rzek. Wiele osób nie wie o tym, że bielik to ptak z godła Polski.

"Wypuszczony bielik jest młodym osobnikiem i jego ubarwienie jest nieco inne od dorosłego" - informuje Przemek Wójcik.

Fot. Przemek Wójcik

Bielik po rehabilitacji wrócił do naszych lasów:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi


slonecznysad

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama