Zaloguj się | Rejestracja

Firma Mabo z Mierzyna laureatem konkursu gospodarczego

czwartek, 13 grudnia 2018 r., godz. 10:46  |  Wersja do druku

Firma Mabo z Mierzyna zwyciężyła w konkursie gospodarczym "Twój Biznes pod Banderą Sukcesu", zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Jedną z nagród jest promocja firmy w spotach reklamowych, które w przyszłym roku będą emitowane w kampanii wizerunkowej Pomorza Zachodniego.Przez miesiąc, 30 najciekawszych zachodniopomorskich firm zgłoszonych do konkursu rywalizowało na wirtualnej giełdzie, gdzie przez trzydzieści sesji o cenie ich akcji decydowało zainteresowanie mieszkańców Pomorza Zachodniego. W rywalizację zaangażowało się ponad dwanaście tysięcy uczestników. W kategorii mikrofirm mieszkańcy docenili producenta innowacyjnego systemu wynajmu mieszkań - firmę Rentumi ze Szczecina. Wśród małych przedsiębiorstw wskazano na Fabrykę Domów Mobilnych i Szkieletowych "Lark Leisure Homes" z Darłowa. Najlepszą firmą średniej wielkości zostało MABO, producent specjalistycznych konstrukcji stalowych z Mierzyna.

"Gdy zaczynałem biznes miałem 30 lat, zdrowe ręce, zapał i pomysły. Czasy były trudne. Dzisiaj MABO to ponad 200 pracowników, hale i nowoczesne maszyny. Wyposażenie, wiedza i umiejętności pracowników pozwalają konkurować na rynku europejskim, czemu sprzyja dogodne położenie Szczecina. Produkujemy wyroby metalowe, konstrukcje stalowe i, jako nieliczni, osprzęt kolejowej sieci trakcyjnej. Te bardzo zaawansowane technicznie urządzenia to wynik inwestowania w badania i rozwój" - powiedział Adolf Bogacki.

Kolejne trzy firmy wskazała kapituła złożona z uznanych zachodniopomorskich przedsiębiorców. Nie brakowało sporów i żarliwej dyskusji bo wybór był bardzo trudny. Ostatecznie, w kategorii w kategorii mikrofirm zwyciężył dostawca rozwiązań dla escape roomów, czyli szczeciński Escape Room Supplier. Najciekawszą średnią firm wybrano Hortulus, ogrody tematyczne z Dobrzycy pod Koszaline. W kategorii średnich przedsiębiorstw nagrodzono szczeciński Vortex energy z branży odnawialnych źródeł energii.

Gala rozdania nagród odbyła się w szczecińskiej Netto Arenie.

"Dziękuję, że jesteście z nami dzisiaj na gali i dziękuję, że na co dzień ciężko pracujecie. Udowodniliście, że na Pomorzu Zachodnim można. Zawsze byliśmy społeczeństwem otwartym na konkurencję i współpracę. Nasz region, jak żaden inny w Polsce, był dotknięty zmianami ustrojowymi i dlatego zakasaliśmy rękawy do pracy. Jako władze regionu tworzymy odpowiednie warunki do inwestowania. Udało nam się sporo, ale wciąż nam mało. Sukces Pomorza Zachodniego to suma indywidualnych sukcesów" - mówił podczas gali marszałek województwa Olgierd Geblewicz. "Pokazujemy, że na Pomorzu Zachodnim można, a my chcemy, żeby region był znakiem jakości, był kojarzony z sukcesem. Chcemy być dumni z Pomorza Zachodniego i chcemy, żeby firmy były dumne z naszego regionu" - podkreślał marszałek.

Zwycięzcy otrzymali tytuł "Bandery sukcesu 2018" oraz 10.000 zł do wykorzystania na szkolenia, warsztaty lub studia dopasowane do potrzeb swoich firm. Historia tych firm zostanie przedstawiona w 6 spotach reklamowych, które w przyszłym roku będą emitowane w kampanii wizerunkowej Pomorza Zachodniego. Bony finansowe na zwiększenie kompetencji pracowników otrzymało także pozostałych 27 uczestników konkursu. Z kolei 20 najlepszych graczy Giełdy Biznesu, którzy zainwestowali w najbardziej wartościowe firmy otrzymało tablety.

Galę finałową konkursu "Twój Biznes pod Banderą Sukcesu" poprowadzili Agnieszka Cegielska i Jarosław Kuźniar. Dobry nastrój zapewniła, grająca na żywo Orkiestra Adama Sztaby z gościnnie występującą Kasią Nosowską.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

MABO - laureat konkursu "Twój biznes pod banderą sukcesu":


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama