Zaloguj się | Rejestracja

Transport niewybuchu przez gminę Dobra

piątek, 07 grudnia 2018 r., godz. 16:39  |  Wersja do druku

W niedzielę, 9 grudnia o godz. 9 rozpocznie się usuwanie ćwierćtonowej bomby lotniczej z okresu II wojny światowej, którą znaleziono przy ul. Tanowskiej w Policach. Saperzy powinni zakończyć akcję ok. południa. Następnie niewybuch zostanie przetransportowany na poligon w Drawsku Pomorskim. Trasa będzie przebiegać m.in. przez gminę Dobra.W środę, 5 grudnia podczas prac ziemnych wykonywanych przy ul. Tanowskiej w Policach przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji odnaleziono 250-kilogramową bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. Jej promień rażenia saperzy określili na 1,5 km.

W związku z zaistniałym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi burmistrz Władysław Diakun zarządził ewakuację wszystkich osób przebywających na terenie miasta Police, z wyłączeniem ulic: Piaskowej, Bursztynowej, 26 Kwietnia, 1 Maja, Okulickiego, Roweckiego, Kresowej, Korczaka oraz osiedli Mścięcino i Jasienicy. Ewakuowani zostaną także pacjenci szpitala w Policach. Szacuje się, że ewakuacja będzie dotyczyć ok. 25 tysięcy osób.

Ewakuacja przeprowadzona zostanie w niedzielę, 9 grudnia w godzinach 6:00-9:00. Ok. godz. 9 rozpocznie się usuwanie ćwierćtonowej bomby. Saperzy powinni zakończyć akcję ok. południa. Następnie niewybuch zostanie przetransportowany na poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie bomba zostanie zdetonowana. Trasa będzie przebiegać przez gminę Dobra, m.in. przez miejscowości Wołczkowo, Dobra i Dołuje w stronę Kołbaskowa. Powrót mieszkańców do domów nastąpi po przeprowadzeniu akcji, po godz. 12:00 na sygnał służb zarządzania kryzysowego.

Miejsca gromadzenia (przebywania) ludności na czas ewakuacji:
- Szkoła Podstawowa nr 8 , ul. Piaskowa 99,
- Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Tanowska 14 (dawne gimnazjum nr 1),
- Szkoła Podstawowa nr 2 Mścięcino, ul. Cisowa 2.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem infolinii: 91 317 62 72, 986 w godz. 10:00-22:00 w sobotę, oraz od 6:00 do zakończenia akcji w niedzielę. Autobusy komunikacji miejskiej będą kursować na czas ewakuacji od godziny 6:00 do 9:00 na trasie Police Rynek - Mścięcino. Linia autobusowa 107 będzie kursować do pętli Wyszyńskiego Polana, linia autobusowa 103 będzie kursować na trasie Police Rynek - Tanowska 14.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Policach

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg

britishschool

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama