Zaloguj się | Rejestracja

5. Dzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej

środa, 26 września 2018 r., godz. 12:57  |  Wersja do druku

Zapraszamy na 5. jubileuszowy Dzień Psiaka i Kociaka w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. To jedno z najpopularniejszych wydarzeń w gminie Dobra, podczas którego można pomóc podopiecznym z naszego schroniska. Festyn odbędzie się w niedzielę, 30 września.W zeszłym roku jednym z głównych punktów programu Dnia Psiaka i Kociaka było otwarcie Domu Kota, jedynego takiego obiektu w Polsce, w którym obecnie przebywa 155 kocich pensjonariuszy. Tym razem festyn rozpocznie się od uroczystego otwarcia ponad 3 km ścieżki ekologiczno-edukacyjnej, która prowadzi po terenach leśnych od ul. Osiedlowej do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

"Aby uczcić Światowy Dzień Zwierząt, który przypada co roku w dniu 4 października, postanowiliśmy, aby jubileuszowe obchody Dnia Psiaka i Kociaka przeprowadzić w sposób inny niż dotychczasowe, skupiając uwagę nie tylko na zwierzętach bezdomnych, ale również żyjących w otaczającej nas przyrodzie. Świętowanie rozpoczniemy uroczystym otwarciem ścieżki edukacyjno-ekologicznej, które odbędzie się o godzinie 13:00 się przy pierwszej stacji ścieżki znajdującej się w pobliżu pętli autobusowej w Dobrej ul. Szczecińska/Osiedlowa. Następnie pomaszerujemy do Schroniska trasą ścieżki odwiedzając kolejno wszystkie przystanki. Na wybranych stacjach będą na nas czekały niespodzianki" - polecają organizatorzy.

To jednak dopiero początek atrakcji, które przewidzieli organizatorzy. W programie festynu są również: wspólny trening z mistrzem KSW Karolem Bedorfem, jubileuszowy tort z okazji 5 urodzin schroniska, finał Rodzinnego Jesiennego Rajdu Rowerowego, pokaz tresury psów i prezentacja podopiecznych schroniska.

Na festynie będzie również Amelia Bednarek ze studia A.art Tattoo, która zgłosiła się do schroniska z propozycją robienia charytatywnych tatuaży. Dochód przekazany zostanie na zakup karmy dla zwierząt schroniskowych. Tatuaże będą również na Dniu Psiaka i Kociaka. Dla dzieci przygotowano atrakcję - tatuowanie bananów.

"W 2013 roku, dokładnie 16 grudnia, po raz pierwszy przyjęliśmy zwierzęta pod naszą opiekę i tym samym rozpoczęliśmy działalność. Do dnia dzisiejszego nasze schronisko odwiedziło 1555 psów i 1354 kotów. Kochające domy znalazło prawie 1500 psów i 1000 kotów. Zgodnie z naszą tradycją, a także z okazji piątego jubileuszu zapraszamy na Dzień Psiaka i Kociaka" - mówi dyrektor schroniska Katarzyna Hermanowicz.

Podczas festynu będą też stoiska rękodzielnicze i gastronomiczne, gry, konkursy, animacje dla najmłodszych i kiełbaski z grilla. Będzie też można obejrzeć wystawę fotograficzną "Fauna Gminy Dobra i okolic w obiektywie Przemka Wójcika". Pomysłodawcą wystawy jest Wojciech Szlachcikowski. Wystawa będzie dostępna do końca listopada w salce edukacyjnej Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

Na Dzień Psiaka i Kociaka, który odbędzie się w niedzielę, 30 września w godz. 13-17, zapraszają: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej, Gmina Dobra, Starostwo Powiatowe w Policach oraz Gminy Police, Nowe Warpno i Kołbaskowo.

"Niedziela, 30 września - jesteście z nami i naszymi zwierzakami! Zapraszamy gorąco!" - zachęcają organizatorzy festynu.

Link do wydarzenia na Facebooku

Poniżej prezentujemy zdjęcia z ubiegłorocznego festynu w schronisku w Dobrej.

5. Dzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej - plakat:

Dzień Psiaka i Kociaka w schronisku w Dobrej - 1 października 2017 r.:


Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama