Zaloguj się | Rejestracja

50-lecie 36 dywizjonu rakietowego OP

wtorek, 28 sierpnia 2018 r., godz. 10:10  |  Wersja do druku

W sobotę, 1 września zarząd Koła nr 28 Związku Żołnierzy WP organizuje spotkanie integracyjne mieszkańców gminy oraz byłych żołnierzy. Okazją do spotkania jest 50-lecie 36 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej.25 kwietnia 1968 roku został sformowany 36 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej, który przez 39 lat stacjonował na terenie gminy Dobra, służąc Polsce w obronie granic powietrznych. 36 dywizjon (nazwa taktyczna) posiadał swój numer (JW2338), był jednostką w pełni samodzielną w zakresie gotowości do realizacji zadań. Jednostka została rozformowana w 1999 roku. Jednak mimo upływu lat, Koło nr 28 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego zrzeszające sympatyków i byłych żołnierzy dywizjonu, pozostają w ciągłym kontakcie, emocjonalnie związani z miejscem pełnienia służby i gminą.

Reklamy Google:


W kwietniu 2018 r. minęło 50 lat od sformowania tego dywizjonu. Z tej okazji członkowie Koła nr 28 postanowili wydać książkę, celem upamiętnienia służby, pracy kadry, żołnierzy i pracowników. 1 września 2018 r. zarząd Koła nr 28 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego organizuje spotkanie integracyjne mieszkańców gminy Dobra oraz byłych żołnierzy i pracowników wojska 36 dywizjonu rakietowego. Celem tego spotkania jest dokonanie w ramach społeczeństwa obywatelskiego integracji osób starszych, poprzez zorganizowanie spotkania pokoleń z okazji 50-lecia dywizjonu na terenie Międzygminnego Zakładu Aktywności Zawodowej w Dobrej. Uczestnikami będą mieszkańcy gminy Dobra oraz byli żołnierze i pracownicy zamieszkali w Szczecinie i powiecie polickim. W trakcie spotkania przedstawiona zostanie historia działań z zakresu obronności Pomorza Zachodniego oraz działań na rzecz osób starszych poprzez stworzenie warunków do dokonania integracji społecznej w społeczeństwie obywatelskim.

Program przewiduje dowóz około 80 osób do Dobrej, spotkanie na sali wykładowej, wykład historyczny pt. "Udział żołnierzy w życiu społecznym gminy Dobra", prezentacja i wręczenie nowo wydanej książki "36 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej w Dobrej (1968-1999)", degustacja potraw myśliwskich, poczęstunek grochówką i pieczenie kiełbasek przy ognisku.

Organizatorzy liczą, że poprzez społeczne działanie grupy nieformalnej stworzy się warunki do integracji społeczeństwa gminy Dobra oraz osób, które kiedyś pracowały, a obecnie żyją w rozproszeniu, nie utrzymując ze sobą kontaktów mimo coraz większej potrzeby na wzajemną pomoc wynikającą z osiągniętego wieku i chorób. Jubileuszowe spotkanie jest bardzo dobrą okazją wspólnego spędzenia czasu, porozmawiania przy ognisku i odświeżenia wspólnych relacji.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Źródło: Kurier Lokalny Gminy Dobra

36 dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej Kraju:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama