Zaloguj się | Rejestracja

Skuteczna walka z barszczem Sosnowskiego

piątek, 17 sierpnia 2018 r., godz. 11:53  |  Wersja do druku

Barszcz Sosnowskiego to silnie toksyczna roślina, która stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi. Prowadzona przez urząd gminy walka z tą rośliną w miejscowości Kościno przyniosła bardzo dobry efekt. Prace dofinansowane są ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.Jedynym potwierdzonym miejscem występowania barszczu Sosnowskiego w gminie Dobra, są prywatne działki znajdujące się w Kościnie, w okolicy ulicy Bociana. Walka z tą niebezpieczną dla ludzi rośliną trwa już od kilku lat.

W tym roku, już po raz drugi wyłoniona została w zapytaniu ofertowym firma, której zadaniem jest oprysk miejsc, w którym występuje barszcz Sosnowskiego. W latach 2017 i 2018 prace dofinansowane zostały w 75% przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Reklamy Google:


Gmina Dobra także i w tym roku wystąpiła z wnioskiem o podobną dotację. WFOŚiGW wkrótce powinien zadecydować o przyznaniu środków.

O skuteczności podjętych przez urząd gminy działań najlepiej świadczy fakt, że już teraz w miejscu, w którym jeszcze niedawno znaleźć można było kilkaset niebezpiecznych roślin, nie ma po nich nawet śladu. Biorąc jednak pod uwagę specyfikę barszczu Sosnowskiego, prace w dalszym ciągu będą kontynuowane.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Barszcz Sosnowskiego w gminie Dobra:
Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama