Zaloguj się | Rejestracja

Wakacje w gminie Dobra - atrakcyjna oferta GCKiB

wtorek, 26 czerwca 2018 r., godz. 18:52  |  Wersja do druku

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej przygotowało atrakcyjną ofertę dla dzieci na wakacje. W klubie i bibliotece w Dobrej oraz w filiach w Dołujach, Bezrzeczu, Skarbimierzycach, Stolcu, Rzędzinach, Wąwelnicy, Wołczkowie i Mierzynie, odbędą się liczne warsztaty i zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci.Gmina Dobra oraz GCKiB zapraszają dzieci i młodzież do udziału w zajęciach profilaktycznych pn. „Żyj zdrowo na sportowo”, które będą odbywać się w klubach i świetlicach na terenie gminy Dobra. W ramach zajęć odbywać się będą: zajęcia plastyczne, zabawy grupowe, zajęcia sportowe, konkursy z nagrodami, warsztaty profilaktyczne, a także wycieczki piesze i rowerowe.

Zapisy na zajęcia prowadzone są d 18 czerwca u kierowników klubów w Skarbimierzycach, Dołujach, Wąwelnicy, Wołczkowie, Bezrzeczu, Dobrej, Stolcu i Rzędzinach oraz u wychowawczyń świetlic wiejskich w Buku, Łęgach i Grzepnicy - należy pobrać kartę zgłoszenia, wypełnić i zwrócić w ten sam sposób w nieprzekraczalnym terminie do 30 czerwca 2018 r.

Terminy zajęć w klubach (informacji o godzinach poszczególnych zajęć udzielają kierownicy klubów):

Klub w Bezrzeczu 10.07.2018 r. - 21.07.2018 r.
Klub w Dobrej 03.07.2018 r. - 14.07.2018 r.
Klub w Dołujach 03.07.2018 r. - 14.07.2018 r.
Klub w Rzędzinach 03.07.2018 r. - 07.07.2018 r. i 31.07.2018 r. –04.08.2018 r.
Klub w Skarbimierzycach 17.07.2018 r. - 28.07.2018 r.
Klub w Stolcu 03.07.2018 r. - 07.07.2018 r. i 31.07.2018 r. – 04.08.2018 r.
Klub w Wąwelnicy 10.07.2018 r. - 21.07.2018 r.
Klub w Wołczkowie 07.08.2018 r. - 11.08.2018 r., 21.08.2018 r. – 25.08.2018 r.

Reklamy Google:


Podczas wakacji tradycyjnie już funkcjonować będą filie Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w poszczególnych miejscowościach gminy Dobra.

Klub i biblioteka w Dobrej

Klub i biblioteka w Dobrej (ul. Graniczna 31) zapraszają na szereg spotkań, w których poruszane będą tematy m.in. wakacyjnego bezpieczeństwa i kulinariów. Dzieci wybiorą się do Muzeum Techniki i Telekomunikacji w Szczecinie oraz Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Podczas wakacyjnych zajęć dzieci zabawią się też w detektywów i poznają kraje Unii Europejskiej.

Klub i filia biblioteki w Dołujach

Klub w Dołujach (ul. Żubrza 7) poleca gry zręcznościowe, wycieczkę do Muzeum Techniki i Telekomunikacji, zajęcia plastyczne i kulinarne, a także zabawę w poszukiwanie skarbów. W planach również zabawy rekreacyjne na powietrzu i wycieczki plenerowe. Filia biblioteczna w Dołujach (ul. Daniela 1) zaprasza na quizy literackie, wspólne czytanie i zajęcia dydaktyczne.

Filia w Bezrzeczu

Filia GCKiB w Bezrzeczu (ul. Koralowa 61c) zaprasza dzieci na gry i zabawy, przy których czas przed laty spędzali dziadkowie młodych mieszkańców gminy Dobra. Dzieci przechadzać się będą po miejscowych lasach, poznają najciekawsze zakątki gminy i wspólnie stworzą specjalną gazetkę. W programie zaplanowano też zajęcia sportowe.

Filia w Skarbimierzycach

Filia w Skarbimierzycach (Skarbimierzyce 17) przygotowała program "Wakacyjne przestrogi". Dzieci poznają zasady bezpiecznej zabawy, postępowania podczas nagłych zdarzeń oraz ważne numery telefonów ratunkowych. W planach są także gry i zabawy na świeżym powietrzu, pogadanki i warsztaty plastyczne. Dzieci będą też mogły spróbować swoich sił podczas treningu drużyny baseballowej Dobra Dukes.

Filia w Stolcu

Filia w Stolcu (Stolec 9) poleca konkurencje sprawnościowe dla dzieci, turniej piłki nożnej, spotkania z teatrem, zajęcia sportowe z trenerem i wycieczkę rowerową do Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. W programie także warsztaty związane z ekologią, zajęcia plastyczne i festyn rodzinny.

Filia w Rzędzinach

Filia w Rzędzinach (Rzędziny 19) zaprasza na piknik rodzinny, konkursy, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz w świetlicy. W wakacje odbędą się również zajęcia kulinarne dla dzieci, wycieczki rowerowe. Dzieci dowiedzą się też jak stworzyć rzeźby z papieru.

Filia w Wąwelnicy

Filia w Wąwelnicy (Wąwelnica 5a) przygotowała dla dzieci gry w plenerze, pieszą wycieczkę oraz rozgrywki sportowe. W programie także konkursy plastyczne, kalambury, rebusy, zagadki oraz drużynowy konkurs wiedzy o Polsce dla dzieci "Kocham Cię Polsko”.

Klub i filia biblioteczna w Wołczkowie

Filia biblioteczna w Wołczkowie (ul. Lipowa 11a) zaplanowała wykonanie wspólnego mega plakatu pt. "Wakacje w kosmosie", zabawy zręcznościowe i gry stolikowe dla dzieci i młodzieży oraz wycieczkę na plac zabaw w asyście skakanek. Odbędą się też kalambury, zajęcia plastyczne i pogadanki o zachowaniu bezpieczeństwa. W klubie w Wołczkowie prowadzone będą półkolonie letnie.

Filia biblioteczna w Mierzynie

Filia biblioteczna w Mierzynie (ul. Lipowa 11a) zaprasza w wakacje na „Maraton Puzzli”. Codziennie w godzinach otwarcia placówki, będzie można przyjść i ułożyć swój kawałek obrazu. Po ułożeniu jednego zestawu, na stole pojawiać się będą kolejne puzzle do ułożenia. Wszystkie prace zostaną potem odpowiednio sklejone, oprawione i wezmą udział w jesiennej wystawie i kiermaszu na rzecz „Książki dla dzieci”. „Spotkania z bajką” w ramach współpracy z Fabryka Inspiracją przygotujemy też szereg zajęć literackich dla uczestników półkolonii.

To tylko przykłady zajęć, które podczas wakacji odbywać się będą w filiach GCKiB w Dobrej. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem wakacyjnych imprez – plik .pdf.

Serdecznie zapraszamy!

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama