Zaloguj się | Rejestracja

Zachodnia obwodnica Szczecina w modelu PPP

czwartek, 07 czerwca 2018 r., godz. 07:43  |  Wersja do druku

Kolejne informacje w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Szczecina. Inwestycja powstanie w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego. Poinformował o tym Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów.W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy, że rozpoczynają się badania geologiczne związane z budową zachodniej obwodnicy Szczecina. Rząd zarezerwował na to 8,5 mln złotych. W Ministerstwie Rozwoju analizowano też możliwości realizacji inwestycji w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP).

Na początku czerwca Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów podjął decyzję, że zachodnie obejście Szczecina będzie realizowane w modelu PPP, podobnie jak droga S6 Koszalin - DK 6 (Bożepole Wielkie), obwodnica metropolii trójmiejskiej oraz droga S10 Bydgoszcz - Toruń.

Decyzję skomentował na Facebooku prezydent Szczecina. "Kolejny i ważny krok przybliżający nas do budowy obejścia zachodniego i tunelu Police- Święta! Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów podjął decyzję, że inwestycja zostanie zrealizowana w trybie Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Opłaca się walczyć!" - napisał Piotr Krzystek.

Ministerstwo Infrastruktury przeprowadzi teraz analizę finansową. Następnie odbędą się konsultacje z europejskim urzędem EUROSTAT, aby zobowiązania strony krajowej nie były zaliczane do długu publicznego. Pozytywna opinia unijnej instytucji jest warunkiem wyboru parterów prywatnych. Realizacja inwestycji w modelu PPP w tym przypadku nie będzie wiązać się z wprowadzeniem opłat dla kierowców samochodów. osobowych.

Reklamy Google:


Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina jest planowane jako dwujezdniowa droga ekspresowa o długości ok. 51 km, prowadząca od autostrady A6 w m. Kołbaskowo, przez Police, tunel pod Odrą, do węzła drogowego w m. Goleniów (skrzyżowanie dróg ekspresowych S3/S6). W gminie Dobra znalazłyby się 2 z planowanych 8 węzłów: w pobliżu miejscowości Dołuje-Skarbimierzyce (rejon przedstawiony na powyższym zdjęciu) i Dobra.

Realizacja inwestycji spowoduje usprawnienie połączenia z północnych i zachodnich dzielnic Szczecina oraz miejscowości leżących na terenie powiatu polickiego z autostradą A6 i drogą ekspresową S3, przyczyni się również do skrócenia czasu dojazdu nad morze w szczególności w sezonie wzmożonego ruchu turystycznego, kiedy to często dochodzi do drastycznego zmniejszenia płynności ruchu na autostradzie A6 i powstawania zatorów drogowych. Ponadto pozwoli wyeliminować tranzytowy transport materiałów niebezpiecznych (do i z ZCH "Police" S.A.), który obecnie realizowany jest przez centrum miasta Szczecina, a tym samym zminimalizuje występowanie sytuacji kryzysowych powstających podczas awarii w trakcie takich transportów. Budowa Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina przyczyni się także do skrócenia czasu dojazdu do portu lotniczego w Goleniowie oraz wzmocnienia rozwoju portu morskiego w Policach.


Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina:


Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama