Zaloguj się | Rejestracja

Pies ratowniczy z Wołczkowa odnalazł mężczyznę

poniedziałek, 28 maja 2018 r., godz. 18:15  |  Wersja do druku

Pies ratowniczy z GPR OSP Wołczkowo pomógł odnaleźć mężczyznę, którego poszukiwali strażacy i policjanci. Zaginięcie mężczyzny zgłosili w niedzielę, 27 maja pracownicy Rodzinnego Pensjonatu pod Dębami z miejscowości Kania (gm. Chociwel). Mężczyzna, którego odnalazł czworonożny ratownik, znajdował się w rowie około 500 metrów od pensjonatu.Do zdarzenia doszło w niedzielę, 27 maja. Około godz. 13:30 dyżurny stargardzkiej komendy został powiadomiony o zaginięciu jednego z podopiecznych Pensjonatu Pod Dębami znajdującego się w miejscowości Kania (gm. Chociwel). Z relacji pracownika wynikało, że jeden z mieszkańców pensjonatu, 85-letni mężczyzna wyszedł około godziny 10:00 poza teren pensjonatu i nie wrócił.

Reklamy Google:


Do działań poszukiwawczych skierowano policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, w tym przewodnika z psem służbowym. W działaniach brali udział także funkcjonariusze Ochotniczej Straży Pożarnej z Chociwla. Dodatkowo do poszukiwań wezwano strażaków z OSP Wołczkowo wraz z psami ratowniczymi, wyszkolonymi do poszukiwania osób. Wykorzystano również dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Po godz. 21:00, w trakcie przeszukiwania pustostanów oraz terenów zalesionych w miejscowości Kania, jeden z psów ratowniczych z grupy poszukiwawczej z Wołczkowa doprowadził swojego przewodnika w rejon rowu, który znajdował się w zaroślach. We wskazanym przez psa miejscu, w rowie melioracyjnym znajdował się zaginiony mężczyzna. Na szczęście był przytomny i komunikatywny. Nie potrafił jednak wyjaśnić powodu dlaczego oddalił się z terenu pensjonatu. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nie odniósł żadnych obrażeń.

Źródła: KPP w Stargardzie, GPR OSP Wołczkowo

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama