Zaloguj się | Rejestracja

Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki - fotorelacja

niedziela, 27 maja 2018 r., godz. 09:03  |  Wersja do druku

W sobotę, 26 maja na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej odbył się Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: profilaktyczne badania mammograficzne, konsultacje lekarskie, były też dmuchańce dla dzieci, konkursy z nagrodami, licytacja i loteria fantowa, różowa strefa relaksu i różowy tort.Podczas Pikniku Różowej Wstążki w centrum uwagi były oczywiście kobiety, nie tylko z powodu hasła przewodniego pikniku, którym jest profilaktyka raka piersi, ale też szczególnego dnia, w jakim impreza się odbyła - Dnia Matki. Ten wyjątkowy piknik był okazją do spotkań rodzin, przyjaciół i sąsiadów z obu stron granicy.

Dla wszystkich uczestników przygotowano wiele atrakcji. Były m.in. profilaktyczne badania mammograficzne w mammobusie, konsultacje i porady lekarzy z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, spotkanie z psychoonkologiem, nauka samobadania piersi oraz głośne czytanie prawdziwych historii o walce z rakiem. Organizatorzy przygotowali plac zabaw dla dzieci, konkursy z nagrodami, licytacje i loterię fantową, różową strefę relaksu, różowy tort, przelot motolotni, a także muzykę na żywo i występy dzieci ze szkół w Dobrej i Bezrzeczu.

Reklamy Google:


W strefie ćwiczeń, badań i pomiarów odbyły się pokazy ratowników medycznych z Berlina, kurs pierwszej pomocy, a także jak zdrowo się rehabilitować pod chmurką, czyli słowiański zestaw ćwiczeń dla kobiet mający na celu rozluźnienie całego ciała. Można było również zmierzyć ciśnienie krwi, wydolność płuc, stężenie glukozy we krwi oraz wziąć udział w warsztatach z użyciem narko- i alkogogli. To urządzenia, które służą symulacji stanu po użyciu narkotyków i alkoholu.

Podczas pikniku pełno było różowych atrakcji, m.in. różowa strefa relaksu - na leżakach, układanie różowych kompozycji kwiatowych, konkursy na różowe hasło i najbardziej fantazyjny różowy ubiór lub przebranie. Przygotowano też najprawdziwszy, różowy i przepyszny tort - a to wszystko w otoczeniu różowych balonów ze wstążką.

Nie zabrakło muzyki na żywo w wykonaniu tercetu smyczkowego. Odbyły się koncert akordeonistów, big band z piosenką morską, występy dzieci ze szkół w Dobrej, kramiki i warsztaty plastyczne oraz rękodzielnicze. Specjalnie dla dzieci rozstawiono dmuchany plac zabaw, odbyły się też konkursy z nagrodami i rodzinne rozgrywki w piłkę siatkową. Dodatkowo podczas pikniku odbyła się licytacja na cel charytatywny - dla fundacji działającej w gminie Dobra oraz loteria fantowa na rzecz schroniska dla zwierząt w Dobrej.

Organizatorami pikniku byli: Gmina Dobra, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, Lions Club International Okręg Polska, Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Amazonek Agata.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Transgraniczny Piknik Różowej Wstążki - 26 maja 2018 r.:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

elite.jpg


McDonalds.jpg

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama