Zaloguj się | Rejestracja

GPR OSP Wołczkowo z nagrodą w konkursie Floriany

piątek, 11 maja 2018 r., godz. 15:02  |  Wersja do druku

GPR OSP Wołczkowo otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie Floriany za projekt aplikacji do planowania i koordynowania akcji poszukiwawczo-ratowniczych "Centrum Akcji". Ratownicy z Wołczkowa odebrali nagrodę w kategorii "Innowacje i innowacja cyfrowa".W piątek, 11 maja rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs Floriany na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów. W gronie wyróżnionych znalazła się Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratownicze, która otrzymała nagrodę za projekt aplikacji do planowania i koordynowania akcji poszukiwawczo-ratowniczych "Centrum Akcji".

"Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tego projektu" - informują na swoim profilu FB ratownicy z Wołczkowa.

Zadaniem aplikacji jest pomoc przy zarządzaniu dużymi siłami i środkami na miejscu akcji poszukiwawczo-ratowniczej. Narzędzie to ma na celu usprawnienie fazy odprawy zespołów do pracy w terenie co może realnie przyspieszyć moment odnalezienia osoby zaginionej i udzielenia jej pomocy. W dalszej kolejności korzystanie z aplikacji systematyzuje pracę planisty - pozwala na bieżącą kontrolę czasu pracy zespołów poszukiwawczych, w przejrzysty sposób wskazuje stan zasobów dostępnych do wykorzystania oraz aktualnie będących w terenie. Jednocześnie program pozwala na wprowadzenie wszelkich informacji dotyczących osoby zaginionej i ich aktualizację. Klarowny system zbierania informacji pozwala na efektywną analizę napływających danych i przygotowanie planistyki celowanej. To z kolei służy optymalizacji wykorzystania zasobów dostępnych na miejscu poszukiwań. Korzystanie z aplikacji ma tę zaletę, że eliminuje czynnik nieczytelności zapisów wykonywanych ręcznie i "bałagan" związany z dokumentacją papierową, a informacje zebrane za pomocą aplikacji automatycznie pokazują się na wszystkich zalogowanych do systemu komputerach. Dzięki temu łatwiej zapewnić ciągłość dowodzenia, nawet przy konieczności zmiany osób odpowiedzialnych za przebieg poszukiwań, bez ryzyka utraty dotychczas pozyskanej wiedzy.

Reklamy Google:


Floriany to ogólnopolski konkurs na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów. Poświęcony jest rozwojowi, edukacji i integracji środowisk lokalnych. Głównym przesłaniem i celem konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk. Pomysłodawcą i organizatorami tego konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży.

Gratulujemy ratownikom z Wołczkowa wspaniałego wyróżnienia!

Źródło: GPR OSP Wołczkowo

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama