Zaloguj się | Rejestracja

Projekt GPR OSP Wołczkowo nominowany do Florianów

wtorek, 08 maja 2018 r., godz. 18:29  |  Wersja do druku

Realizowany przez GPR OSP Wołczkowo projekt stworzenia aplikacji do planowania i koordynowania działań poszukiwawczo-ratowniczych "Centrum Akcji", zdobył nominację w II edycji konkursu Floriany. Ratownicy z Wołczkowa mają szansę na nagrodę w kategorii "Innowacje i innowacja cyfrowa".Informacja na temat nominacji w ogólnopolskim konkursie Floriany zamieszczona została na facebookowym profilu Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wołczkowo - Zachodniopomorskie Psy Ratownicze. Projekt strażaków z Wołczkowa weźmie udział w kategorii "Innowacje i innowacja cyfrowa".

Twórcami aplikacji "Centrum Akcji", która ma szansę na nagrodę, są planiści GPR OSP Wołczkowo, a wykonawcą student ZUT Kamil Maliński. Aplikacja powstała specjalnie na potrzeby planistów, od których zależy szybkie i skuteczne przeprowadzenie akcji poszukiwawczej. Narzędzie to ma na celu usprawnienie fazy odprawy zespołów do pracy w terenie co może realnie przyspieszyć moment odnalezienia osoby zaginionej i udzielenia jej pomocy. W dalszej kolejności korzystanie z aplikacji systematyzuje pracę planisty - pozwala na bieżącą kontrolę czasu pracy zespołów poszukiwawczych, w przejrzysty sposób wskazuje stan zasobów dostępnych do wykorzystania oraz aktualnie będących w terenie. Jednocześnie program pozwala na wprowadzenie wszelkich informacji dotyczących osoby zaginionej i ich aktualizację.

Reklamy Google:


Klarowny system zbierania informacji pozwala na efektywną analizę napływających danych i przygotowanie planistyki celowanej. To z kolei służy optymalizacji wykorzystania zasobów dostępnych na miejscu poszukiwań. Korzystanie z aplikacji ma tę zaletę, że eliminuje czynnik nieczytelności zapisów wykonywanych ręcznie i "bałagan" związany z dokumentacją papierową, a informacje zebrane za pomocą aplikacji automatycznie pokazują się na wszystkich zalogowanych do systemu komputerach. Dzięki temu łatwiej zapewnić ciągłość dowodzenia, nawet przy konieczności zmiany osób odpowiedzialnych za przebieg poszukiwań, bez ryzyka utraty dotychczas pozyskanej wiedzy. Oczywiście korzystając z nowoczesnych, technologicznych rozwiązań należy się liczyć z ryzykiem awarii systemu czy utrudnieniami związanymi z brakiem dostępu do Internetu. Ponadto w dużej mierze na sprawność działania i efektywne wykorzystanie możliwości jakie daje aplikacja "Centrum Akcji" ma wpływ przeszkolenie planistów i ich doświadczenie w pracy z tym oprogramowaniem.

Floriany to ogólnopolski konkurs na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów. Poświęcony jest rozwojowi, edukacji i integracji środowisk lokalnych. Głównym przesłaniem i celem konkursu jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz: szeroko pojętego bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji i przeciwdziałania wykluczeniu, wspierania rozwoju i aktywizacji lokalnych środowisk. Pomysłodawcą i organizatorami tego konkursu jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży.

Źródło: GPR OSP Wołczkowo

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama