Zaloguj się | Rejestracja

Nowe lokale socjalne w Wołczkowie

środa, 28 marca 2018 r., godz. 09:46  |  Wersja do druku

W budynku przy ul. Lipowej w Wołczkowie powstają nowe lokale socjalne. Prace remontowe wykonuje firma FHU SABPOL II. Lokale mają być gotowe do 30 czerwca.Na podstawie postanowienia sądu rejonowego w Szczecinie z września 2014 r., Gmina Dobra nabyła z dobrodziejstwem inwentarza spadek po mieszkańcu Wołczkowa. W skład spadku wchodzą m.in. budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej 88 m2 i budynek gospodarczy o powierzchni 70 m2.

Pod koniec kwietnia 2015 r. lokal został opuszczony przez dwóch dotychczasowych lokatorów, którzy zajmowali lokal bez żadnego tytułu prawnego. W lipcu 2017 r. rozpoczęto prace budowlane związane z adaptacją budynku mieszkalnego na lokale socjalne.

Reklamy Google:


Projekt zakłada wyodrębnienie w poziomie czterech niezależnych pokoi mieszkalnych oraz jednego pomieszczenia kuchennego, w którym znajdować się będą cztery ciągi kuchenne - każdy wyposażony w kuchenkę gazową, zlewozmywak i blat roboczy. W ramach przebudowy budynku zostały zaprojektowane dwie łazienki wyposażone w kabiny natryskowe, umywalki i miski ustępowe.

Po starej spiżarni i schodach zaaranżowano pomieszczenie gospodarcze z kotłem na paliwo stałe oraz pralnię. Nowej aranżacji poddana zostanie również przybudówka od strony ogrodowej budynku. Projekt obejmuje też elementy zewnętrzne budynku oraz małej architektury, związane bezpośrednio z budynkiem tj. przebudowę schodków wejściowych, ogrodzenia z bramą i furtką od strony frontowej. Ponadto w zakres opracowania włączono przebudowę zewnętrznych instalacji kanalizacji sanitarnej, wodociągowej oraz remont przyłącza instalacji elektrycznej.

Wykonawcą prac jest FHU SABPOL II Sebastian Lityński z siedzibą w m. Wirów. Termin realizacji inwestycji ustalono na 30 czerwca 2018 roku.

Lokale socjalne to główny instrument zapewnienia minimalnych warunków mieszkaniowych w gminie. Prawo do takiego lokalu przysługuje osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej oraz pewnej kategorii osób eksmitowanych z dotychczas zajmowanego mieszkania. W postępowaniu eksmisyjnym sąd z urzędu orzeka o przysługującym prawie do otrzymania lokalu socjalnego lub o braku takiego uprawnienia wobec osób, których eksmisja obejmuje. Umowa najmu lokalu socjalnego zawierana jest na czas określony, jednakże gmina ma obowiązek uwzględniać cele przyznawania lokali socjalnych, które koncentrują się na wsparciu rodzin ubogich i przeciwdziałaniu bezdomności.

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama