Zaloguj się | Rejestracja

Pomysł na korki na wyjeździe z Mierzyna

środa, 23 maja 2018 r., godz. 14:27  |  Wersja do druku

W piątek wieczorem zmieniona zostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Taczaka. Zmienione zostaną kierunki jazdy z poszczególnych pasów. Ma to poprawić płynność ruchu na często zakorkowanej drodze z Mierzyna do centrum miasta. Planowane zmiany to m.in. wynik dwustronnych rozmów urzędników z gminy Dobra i Szczecina.Ulica Łukasińskiego jest jedną z głównych ulic wyjazdowych z Mierzyna do centrum Szczecina. Codziennie rano i w godzinach popołudniowych tworzą się tu duże korki, czasem sięgające aż do ul. Topolowej. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego i Taczaka ma poprawić sytuację.

Reklamy Google:


Najprostszym rozwiązaniem wydaje się wydłużenie zielonego światła dla samochodów jadących ulicą Łukasińskiego. Może to jednak spowodować korki na ulicy Taczaka i Szerokiej. Z tego powodu urzędnicy postanowili zmienić kierunki jazdy z poszczególnych pasów. Jadąc ulicą Łukasińskiego z Mierzyna w kierunku centrum, z pasa prawego po zmianach skręcimy tylko w prawo (teraz prosto i prawo). Z pasa lewego natomiast pojedziemy prosto i w lewo (teraz tylko w lewo). Ma to poprawić płynność ruchu na często zakorkowanej drodze.

Wprowadzenie zmiany planowane jest na piątek, 25 maja w godzinach wieczornych. Kierowcy zaobserwują zmiany od sobotniego poranka. Urzędnicy szacują, że zmiana organizacji ruchu zwiększy rzeczywistą przepustowość wlotu na skrzyżowanie o około 25-50 samochodów w czasie 15 minut.

Projekt zmian opracowany został w referacie ds. organizacji ruchu w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin, przy współpracy z Zarządem Dróg i Transportu Miejskiego oraz przedstawicielami Gminy Dobra.

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

SCK.jpg

McDonalds.jpg

Syndyk masy upadłości: COMPARPOL Spółki z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Policach - oferuje w atrakcyjnych cenach (po cenie obniżonej do 30% ceny oszacowania) do sprzedaży - dwie niezabudowane działki rolne - położone w ŁĘGACH, gmina Dobra koło Szczecina o pow.: 1,0666ha i 1,0551 ha. Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: (888) 088-222 lub e-mail: syndyk.szczecin@wp.pl

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama