Zaloguj się | Rejestracja

Przebudowa ul. Modrej i Koralowej

środa, 22 lutego 2017 r., godz. 08:16  |  Wersja do druku

Trwają przygotowania do realizacji inwestycji polegającej na przebudowie ulic Koralowej i Modrej w szczecińskiej części Bezrzecza. Codziennie w godzinach komunikacyjnego szczytu tworzą się tutaj gigantyczne korki (na zdjęciu poranny korek sfotografowany z drona). Na zlecenie urzędu miasta powstaje właśnie plan organizacji ruchu na czas remontu wspomnianych ulic.Czasowa organizacja ruchu na ulicach Koralowej i Modrej powinna zapewnić mieszkańcom dojazd do posesji i punktów usługowych. Planowane jest także wyznaczenie objazdu dla autobusów w przypadku konieczności całkowitego zamknięcia ulicy Koralowej.

Reklamy Google:


Inwestycja, która powinna się rozpocząć w ciągu najbliższych kilku miesięcy, obejmować będzie wymianę nawierzchni, wyznaczenie pasów rowerowych, budowę chodników i poprawę oświetlenia drogowego. Wartość prac wyceniono na ponad 16 milionów złotych. Droga powinna być gotowa do końca 2018 roku.

Opisane prace dotyczyć będą jedynie szczecińskiego odcinka drogi prowadzącej w kierunku Bezrzecza i Wołczkowa. Fragment ulicy Koralowej, od ulicy Zaściankowej w kierunku szkoły, stanowi własność Powiatu Polickiego, który również rozpoczął przygotowania do przebudowy drogi. Prace polegać będą na zmianie skrzyżowania przy szkole w rondo, postawieniu elementów spowalniających, przede wszystkim w obszarze przejść dla pieszych, przebudowie pętli autobusowej, a także poprawieniu widoczności przy wyjeździe z ul. Kościelnej. Na odcinku od Szczecina do planowanego ronda przewidywana jest budowa ścieżki rowerowej. Niestety na dalszym odcinku drogi nie ma możliwości zbudowania ścieżki rowerowej z powodu braku miejsca.

Źródło: Urząd Miasta Szczecin Fot. www.drony.szczecin.pl

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama