Zaloguj się | Rejestracja

Rajd rowerowy "Szlakiem historii"

poniedziałek, 27 maja 2024 r., godz. 15:11  |  Wersja do druku

W sobotę, 1 czerwca odbędzie się rajd rowerowy "Szlakiem historii - wspólne dziedzictwo pieszo i na rowerze". Trasa rajdu liczy 22 km.Wójt Gminy Dobra Magdalena Zagrodzka, w imieniu własnym oraz Burmistrza Gminy Blankensee Stefana Müllera, zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej na rajd, który odbędzie się w sobotę, 1 czerwca w ramach projektu FMP-025-23 pn.: "Szlakiem historii - wspólne dziedzictwo pieszo i na rowerze".

Odległość do pokonania to około 22 km z odpoczynkiem w połowie trasy: Dobra - ścieżka rowerowa "Szlak pogranicza" - granica państwa (przejście graniczne Buk/Blankensee) - Blankensee - Pampow - granica państwa na wysokości Stolca - ścieżka rowerowa do miejsca rozpoczęcia rajdu.

Rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 8:30 na boisku przy ul. Sportowej w Dobrej. Rajd wystartuje o godz. 9:30.

W trakcie krótkiego postoju nad jeziorem Stolsko (ok. godz. 10:25), w Stolcu odbędzie się prelekcja nt. polsko-niemieckiej historii regionu, którą wygłosi Monika Kołacz ze Stowarzyszenia "Historie lokalne" (początek ok. godz. 10:25).

Organizatorzy zapewniają koszulki z logotypami projektu, medale pamiątkowe, ubezpieczenie, opiekę medyczną, nagrody w konkursach, poczęstunek oraz dobrą zabawę. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i wiąże się z akceptacją regulaminu.

Zobacz regulamin

Źródło: Urząd Gminy Dobra

Rajd rowerowy "Szlakiem historii - wspólne dziedzictwo pieszo i na rowerze" - plakat:

Zobacz artykuły powiązane:

Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama