Zaloguj się | Rejestracja

Wysypisko śmieci w rejonie Lubieszyna

czwartek, 16 maja 2024 r., godz. 06:01  |  Wersja do druku

Do Straży Gminnej w Dobrej wpłynęło zgłoszenie wskazujące na duże wysypisko śmieci pomiędzy Lubieszynem a Wąwelnicą. Ustalono, że na prywatne działki dwukrotnie wyrzucono dużą ilość odpadów z budowy.Na początku marca 2024 r. do Straży Gminnej w Dobrej wpłynęło zgłoszenie telefoniczne wskazujące na dzikie wysypisko śmieci zlokalizowane pomiędzy stacją BP w Lubieszynie a Wąwelnicą. W międzyczasie w odstępie dwóch tygodni wpłynęły jeszcze dwa zgłoszenia od mieszkańców związane z ujawnieniem tych odpadów.

Strażnicy gminni na miejscu przeprowadzili dokładne oględziny wysypiska. Ustalono, że na prywatne działki dwukrotnie wyrzucono dużą ilość odpadów z budowy - po pierwszym zgłoszeniu dorzucono jeszcze większą ilość śmieci. Dokładne oględziny doprowadziły do zabezpieczenia szeregu dokumentów związanych z budową kompleksu domów w Szczecinie. Wystąpiono do inwestora o wskazanie generalnego wykonawcy, a po uzyskaniu tej informacji poproszono o zgłoszenie się kierownika budowy.

Czynności dowodowe z udziałem kierownika budowy pozwoliły ustalić, że ujawnione dokumenty otrzymał jeden z podwykonawców. Charakterystyka wyrzucanych odpadów także potwierdzała tę hipotezę. Odpady jednak nie pochodziły z tej inwestycji w Szczecinie - jak wskazał kierownik budowy musiały pochodzić z innej budowy, realizowanej przez tego podwykonawcę w późniejszym terminie.

"Wezwano do straży gminnej właściciela firmy, którego wskazał kierownik budowy, jako podwykonawcę na swojej budowie. Właściciel rozpoznał odpady, ale wyjaśnił, że to nie on je wyrzucił. Poinformował, że zatrudnia wielu pracowników z Ukrainy, Gruzji, którzy w międzyczasie rozjechali się do domów. Zostało mu wyjaśnione, że to on, jako właściciel firmy, wykonawca robót na budowie jest jednocześnie wytwórcą odpadów i zgodnie z przepisami to on odpowiada za przekazanie ich do uprawnionego podmiotu. Mężczyzna został ukarany maksymalnym mandatem karnym oraz zobowiązany do szybkiego uprzątnięcia śmieci" - poinformował Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński.

"Dziękuję mieszkańcom za przekazane informacje dotyczące dzikiego wysypiska. Bez takiego zgłoszenia, z uwagi na miejsce wyrzucenia odpadów, samodzielnie straż gminna zapewne szybko by ich nie wykryła" - dodał komendant.

Źródło: Komendant Straży Gminnej w Dobrej Andrzej Budzyński

Zobacz artykuły powiązane:Masz dodatkowe zdjęcia do tej wiadomości lub widzisz błąd - zgłoś do naszej redakcji
Komentarze: 0

Szukaj w gminie Dobra

polecamy firmy/usługi

kodo

przedszkole_pszczolka.jpg
Akademia Twórczej Edukacji "Pszczółka"
Przedszkole Pszczółka w Mierzynie powstało z myślą stworzenia naturalnego środowiska jak najbliższego dziecku, dające poczucie pewności, akceptacji i bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę, małe grupy zajęciowe, edukację poprzez zabawę. Zadzwoń po więcej informacji: +48 513 867 408.

trawniki.jpg
Zakładanie trawników
Jako firma z kilkunastoletnim doświadczeniem zajmujemy się profesjonalną niwelacją terenu oraz kompleksowym zakładaniem trawników. Chcesz mieć przed domem idealny trawnik? Zadzwoń: +48 501 585 105.
więcej

meble.jpg
Sklepy meblowe
Dom urządza się przez całe życie. Zanim zdecydujesz się o zmianie umeblowania lub dodatków zobacz ofertę sklepów meblowych w gminie Dobra i okolicy. Stoły, krzesła, komplety wypoczynkowe, wyroby renomowanych producentów... więcej

pizzerie.jpg
Czas na pizzę!
Margherita, Capricciosa, a może Meksykańska? Doskwiera Ci mały głód? Szybko zamów przez telefon pizzę lub inne smaczne danie. Sprawdź ofertę wybranych lokali, które dowożą gorące dania... więcej

reklama.jpg
Reklama w portalu
GminaDobra24.pl
Wypróbuj reklamę w portalu GminaDobra24.pl! Oferujemy kilkanaście profesjonalnych form reklamowych: artykuły promowane,
wizytówki, animowane reklamy. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Przedstaw ofertę swojej firmy mieszkańcom gminy Dobra... więcej

reklama