(Kategoria: Gmina Dobra Szczecińska - WIADOMOŚCI, INFORMACJE)
piątek, 22 kwietnia 2022 r., godz. 09:48

Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy
- relacja
10 kwietnia odbył się 2. Wielkanocny Szosowy Rajd Rowerowy z Gryfusem, który został zorganizowany na terenie gminy Dobra przez Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. W ramach wydarzenia odbyła się jazda indywidualna na czas oraz wspólny przejazd po pograniczu polsko-niemieckim.

Zawodnicy rywalizowali w indywidualnej jeździe na czas na dystansie 17 kilometrów pomiędzy miejscowościami Buk i Stolec. Wśród pań wygrała Beata Skokowska, a wśród panów wygrał Mariusz Migała. Po zawodach odbył się poczęstunek oraz wspólne pieczenia kiełbasek, a następnie uczestnicy rajdu wyruszyli na 30-kilometrowy przejazd po pograniczu polsko-niemieckim.

Wolontariusze Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus dziękują za przybycie na zawody oraz rajd miłośnikom amatorskiego ścigania się i turystyki rowerowej ze Szczecina oraz gminy Dobra. Organizatorzy dziękują również Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Dobrej za udostępnienie świetlicy i placu w Buku, gdzie zostały zorganizowane start i meta zawodów.

Źródło: Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus